نام و یادش ماندگار
نام و یادش ماندگار

ره نگار/ اکبر محبوبی فر هنرمند برجسته صدا و سیما و پیشکسوت مطبوعات گیلان چهل روز است که از میان ما رفته اما نگاه مهربان و صدای دلنشینش همیشه در ذهن ها ماندگار است. او همواره در راه ارتقای فرهنگ بومی گیلان از هیچ کوششی دریغ نورزید و آثار مکتوب و هنری او مصداق این […]

ره نگار/ اکبر محبوبی فر هنرمند برجسته صدا و سیما و پیشکسوت مطبوعات گیلان چهل روز است که از میان ما رفته اما نگاه مهربان و صدای دلنشینش همیشه در ذهن ها ماندگار است.
او همواره در راه ارتقای فرهنگ بومی گیلان از هیچ کوششی دریغ نورزید و آثار مکتوب و هنری او مصداق این گفتار است.
شور و اشتیاق هم صحبتی او با مردم بویژه نسل جوان زبانزد خاص و عام بود او که سرد و گرم روزگار را چشید و در شغل سخت مطبوعات و رسانه سالیان سال قدم زد و قلم زد هرگز فراموش شدنی نیست و نوشتن برای او که خود استاد قلم و نگارش بود بسیار دشوار است.
استاد محبوبی فر آثار هنری و رسانه ای فراوانی در کارنامه دوران حیاتش دارد که می توان به بازی در نقش «مشت رحیم رادیو»، عضو اصلی خانه مطبوعات گیلان، مدیر دفتر باشگاه سپیدرود رشت و نگارنده ستون ثابت “چند لحظه از زندگی” در روزنامه “سوال جواب” و تدوین کتابی با همین مضمون اشاره کرد.
وی علاوه بر حضور در صحنه تئاتر، در مجموعه تلویزیونی «حیرانی»، «صدا می ماند» و «ارث» از امیر ثابت، در سریال «در چشم باد» ساخته مسعود جعفری جوزانی، «عطر گل چای»، «مهمانسرای امید»، «سبزآباد»، «دختر شالیزار» و ده ها اثر دیگر ایفای نقش کرد.
محبوبی فر متولد ۱۳۲۰ بازنشسته نیروی هوایی بود که مرداد ۱۴۰۰ در سن ۸۰ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

روحش شاد و یادش گرامی

 

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران