۳۶۹ طرح هادی در سطح استان در حال تهیه و بازنگری است
۳۶۹ طرح هادی در سطح استان در حال تهیه و بازنگری است
ره نگار/ آئین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های آسفالت بخش کلاچای امروز سه شنبه 30 آبان با حضور استاندار گیلان برگزار شد.

ره نگار/ آئین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های آسفالت بخش کلاچای امروز سه شنبه ۳۰ آبان با حضور استاندار گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان، با حضور  استاندار گیلان در شهرستان رودسر آئین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های اجرای طرح هادی روستایی بخش کلاچای برگزار شد.

حامد دائمی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: تهیه و بازنگری طرح‌های هادی در دستور کار بوده و درحال حاضر حدود ۳۶۹ طرح هادی در سطح استان با اعتباری بیش از ۴۲میلیارد در حال تهیه و بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان گفت: اقدام مناسبی در ۲ سال اخیر در اجرای طرح‌های هادی صورت گرفت که بی‌نظیر بود و آن هم بحث عملیات اجرایی با محوریت نهضت اجرای آسفالت بوده که در ۵۲۰ روستا با اعتباری بالغ ۷۳۵ میلیارد تومان در دولت سیزدهم از محل اعتبارات ملی، استانی و غیره انجام شد.

وی افزود: در نهضت اجرای آسفالت ما توانستیم حدود ۲ میلیون مترمربع اجرای آسفالت که تقریبا ۴۹۵ کیلومتر است در معابر روستاهای فرعی و اصلی توسط بنیاد مسکن انجام دهیم.

دائمی بیان کرد: شاخص اجرای طرح هادی در استان با افزایش ۵/۵ درصدی همراه شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان یکی از اقدامات اخیری که در راستای نهضت ملی مسکن که بر بنیاد مسکن تکلیف شد را بحث تامین زمین در روستاها عنوان کرد و گفت: سهم استان گیلان ۱۰ هزار واحد است که به محض اقدام این طرح نسبت به تغییر کاربری اراضی ملی اقدام می‌کنیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان