۳۰۰۰ کارگاه در شهرستان لاهیجان دارای بیمه شده تامین اجتماعی هستند
۳۰۰۰ کارگاه در شهرستان لاهیجان دارای بیمه شده تامین اجتماعی هستند
ره نگاران/ تامین اجتماعی لاهیجان به عنوان بزرگترین شعبه در شرق گیلان بیش از هشتاد و پنج هزار نفر از جمعیت شهرستان را تحت پوشش داشته و ماهانه افزون بر 120 میلیارد تومان به بیمه شدگان و مستمری بگیران تعهد ارائه می‌نماید.

ره نگاران/ تامین اجتماعی لاهیجان به عنوان بزرگترین شعبه در شرق گیلان بیش از هشتاد و پنج هزار نفر از جمعیت شهرستان را تحت پوشش داشته و ماهانه افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان به بیمه شدگان و مستمری بگیران تعهد ارائه می‌نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان؛ حسام الدین شریفی رئیس تامین اجتماعی لاهیجان در آستانه هفته تامین اجتماعی با گرامیداشت این مناسبت و تبریک به تمامی بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان، در گزارش آماری عملکردی اظهار داشت: شعبه لاهیجان بزرگترین واحد تابعه تامین اجتماعی گیلان با قدمتی بیش از نیم قرن است. ( تاسیس سال ۱۳۵۰ )

وی با بیان اینکه تاسیس اولین کارگزاری رسمی کشور در سیاهکل با مرجعیت شعبه لاهیجان و تحت پوشش داشتن اهالی آن منطقه در سالیان متوالی یکی از افتخارات این مجموعه است اذعان داشت: در حال حاضر افزون بر ۸۵۰۰۰ نفر از جمعیت شهرستان لاهیجان تحت پوشش تامین اجتماعی قرارز دارند و این شعبه پس از رشت و بندرانزلی بزرگترین جامعه هدف در استان را داراست.

رئیس تامین اجتماعی شعبه لاهیجان با بیان اینکه ۱۷۰۰۰ نفر بیمه شده اجباری ( مشمولین قانون کار ) و نزدیک به ۹۹۰۰ نفر بیمه شدگان مشاغل آزاد بزرگترین گروههای بیمه شدگان در شعبه لاهیجان را تشکیل میدهند گفت: ۲۰۰۰ کارگر ساختمانی، ۷۰۰ بافنده و فعال صنایع دستی شناسه دار و ۱۲۶۰ راننده از دیگر گروههای بیمه شدگان تحت پوشش هستند.

حسام الدین شریفی با اشاره به وجود ۴۵۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری، افزود: پس از مستمری ها، مبلغ پرداختی بابت مقرری بیمه بیکاری بزرگترین رقم تعهداتی در شعبه محسوب میگردد.

وی در بخش دیگری از این گزارش اذعان داشت: ۷۹۰۰ بازنشسته، ۴۸۵ ازکارافتاده و ۳۵۰۰ بازمانده جامعه ۱۱۸۰۰ نفری مستمری بگیران تحت پوشش را تشکیل میدهند و ماهانه نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان انواع مستمری در قالب تعهدات بلندمدت به آنها ارائه میگردد.

رئیس تامین اجتماعی شعبه لاهیجان با اشاره به وجود بیش از ۵۸۰۰ کارگاه تولیدی، صنعتی، صنفی و خدماتی در حوزه عمل این شعبه افزود: ۳۰۰۰ فقره از این کارگاهها دارای بیمه شده و لیست حق بیمه بابت پرسنل خود هستند.

شایان ذکر است ۲۵ تیرماه سالروز تصویب قانون تامین اجتماعی در سال ۱۳۵۴ بوده و از ۱۹ لغایت ۲۵ تیر به نام هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی استان گیلان