۱۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی در احداث خط فشار قوی برق سلیمانداراب
۱۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی در احداث خط فشار قوی برق سلیمانداراب
ره نگار/ مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان از آغاز عملیات اجرایی خط کابلی 63 کیلوولت دومداره تغذیه پست 63/20 کیلوولت سلیمانداراب خبر داد.

ره نگار/ مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان از آغاز عملیات اجرایی خط کابلی ۶۳ کیلوولت دومداره تغذیه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت سلیمانداراب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ «محبت بیژن» در جریان بازدید خبرنگاران رسانه های جمعی استان گیلان از این پروژه گفت: این پروژه با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع و امکان تامین برق برق مطمئن و باکیفیت برای مشترکین موجود و پاسخگویی به تقاضای تأمین برق برای متقاضیان جدید واقع در مناطق جنوب و جنوب غربی شهر رشت (منطقه سلیمانداراب رشت، محدوده آسایشگاه معلولین و سایر مناطق حاشیه ای مجاور) که عموماً جزو مناطق کم برخوردار شهر رشت محسوب شوند، احداث می شود.
وی افزود: با بهره برداری از این پروژه، علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع شهر رشت، امکان تغذیه مطمئن تر مشترکین موجود فراهم می شود. همچنین به دلیل افزایش ظرفیت جریانی خط، امکان افزایش ظرفیت پست و تأمین برق مشترکین جدید در سال های آتی میسر خواهد شد.
بیژن با بیان اینکه این پروژه در سال ۱۴۰۱ شروع شده، گفت: این پروژه به طول ۱/۶ کیلومتر مدار با اعتباری حدود ۱۱۳ میلیارد ریال در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: جلوگیری از بروز خاموشی های گسترده در مناطق جنوب و جنوب غرب شهر رشت به خصوص در پیک بار و شرایط بحرانی شبکه از دیگر اهداف پروژه می باشد.
مجری طرح خطوط گفت: از ویژگی های ممتاز این پروژه این است که با اجرای مهندسی ارزش، هزینه این پروژه به نحو چشمگیری کاهش یافت.
وی افزود: بر اساس طراحی اولیه قرار بود ۱۶ کیلومتر مدار خط کابلی ۶۳ کیلوولت احداث شود که با مهندسی ارزش داخلی انجام شده و انجام تغییرات و جابجایی در اتصالات برخی از پست های واقع در سطح شهر رشت و آزادسازی ظرفیت خطوط موجود، منجر به کاهش قابل توجه طول مسیر اجرای خط موصوف وبه تبع آن، کاهش زمان و هزینه گردید که صرفه جویی حاصل از این امر در هزینه تمام شده پروژه با ارزش روز، معادل ۱۰۰ میلیارد تومان می باشد و این از جمله افتخارات شرکت برق منطقه ای گیلان می باشد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران