۱۰ توصیه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان به روزه داران در ماه رمضان
۱۰ توصیه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان به روزه داران در ماه رمضان

ره نگار/ ۱۰توصیه ای که مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به روزه داران در ماه مبارک رمضان دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان ۱۰ توصیه مهم در ارتباط باروزه داری را برای روزه داران این ماه مبارک بدین شرح اعلام کرد. ۱- با […]

ره نگار/ ۱۰توصیه ای که مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به روزه داران در ماه مبارک رمضان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان ۱۰ توصیه مهم در ارتباط باروزه داری را برای روزه داران این ماه مبارک بدین شرح اعلام کرد.

۱- با توجه به مصادف شدن ماه مبارک رمضان و فصل تابستان، از قرار گرفتن بی مورد در معرض آفتاب که می تواند باعث تعریق و کاهش آب بدن شود خودداری نمائید.
۲- از مصرف نمک به همراه، در افطار و سحر خودداری شود که باعث افزایش اسمولالیته خون و در نتیجه تشنگی در طول روز خواهد داشت.
۳-وعده سحری خود را حذف نکنید.حذف وعده سحری میتواند منجر به افت قند خون در شما گردد.
۴- در هنگام افطار از مصرف بی رویه شیرینی جات و سایر مواد غذایی پرهیز شود که باعث ایجاد تغییرات ناگهانی افزایش و کاهش قندخون می شود.
۵- افرادی که به هردلیلی طبق دستور پزشک دارو مصرف میکنند و قصد روزه گرفتن دارند حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
۶-فاصله افطار تا سحر مایعات کافی بنوشید. به علاوه، آشامیدن میزان زیاد آب در هنگام افطار، نفخ معده، کبد چرب و سوء هاضمه را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین مایعات باید به تدریج مصرف شوند.
۷- از انجام فعالیت های غیر ضروری در طول روز خودداری کنند.
۸- همچنین توصیه می‌شود در هنگام افطار، روزه را با خوراکی‌های گرمی همچون کشمش، خرما و دمنوش‌های گیاهی متناسب با مزاج افراد افطار نمایند.
۹- تاکید می‌شود از مصرف نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های سرد خودداری شود.
۱۰- مصرف سبزیجات و میوه جات را فراموش نکنید.

و در آخر توجه نمایید با توجه به شیوع ویروس کرونا از گرفتن دور همی ها و رفتن به اماکن شلوغ جدا خودداری نموده و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را فراموش نکنید.

  • منبع خبر : مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان