۶ هزار مجوز تاکسی صادر کرده‌ایم اما تنها حدود ۱۵۰۰ تاکسی فعال داریم
۶ هزار مجوز تاکسی صادر کرده‌ایم اما تنها حدود ۱۵۰۰ تاکسی فعال داریم

ره نگار/ مجید عزیزی نایب رییس شورای شهر رشت گفت: شش هزار مجوز تاکسی صادر کرده‌ایم اما تنها حدود ۱۵۰۰ تاکسی فعال داریم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مجید عزیزی نایب‌رئیس شورا در سیزدهمین جلسه شورای شهر گفت: آن‌طور که مستحضرید یکی از مباحث کنترل ترافیک، سهولت حمل‌ونقل عمومی برای شهروندان است تا […]

ره نگار/ مجید عزیزی نایب رییس شورای شهر رشت گفت: شش هزار مجوز تاکسی صادر کرده‌ایم اما تنها حدود ۱۵۰۰ تاکسی فعال داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مجید عزیزی نایب‌رئیس شورا در سیزدهمین جلسه شورای شهر گفت: آن‌طور که مستحضرید یکی از مباحث کنترل ترافیک، سهولت حمل‌ونقل عمومی برای شهروندان است تا مردم به استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی ترغیب شوند و بار ترافیکی کاهش یابد، اما ما در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم و از شهردار محترم رشت خواستاریم تا در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

   وی ادامه داد: ما در سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهری شهرداری رشت با اشتباهات مدیریتی مواجه هستیم، وقتی در شهر رشت با مشکل کمبود ناوگان حمل‌ و نقل مواجه هستیم، چه معنی دارد که اتوبوس‌ها به شرکت‌هایی در شهر صنعتی اجاره داده شود؟ قطعاً این امر با این وضعیت شهر و مشکلات و معضلات وسایل حمل‌ونقل عمومی قابل‌قبول نیست.

  نایب‌رئیس شورا تأکید کرد: بسیاری از اتوبوس‌های ما با کمترین هزینه ممکن می‌تواند اورهال شده و به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی بازگردند و از شهردار محترم درخواست می‌شود به این موضوعات ورود کنند.

  عزیزی با اشاره به وضعیت تاکسی‌های شهر رشت، گفت: ما بیش از ۶ هزار مجوز تاکسی صادر کرده‌ایم که اگر بخواهیم در سطح شهر نگاه کنیم تنها حدود ۱۵۰۰ تاکسی را مشاهده خواهیم کرد. در این زمینه باید نظارت‌ها افزایش یابد. در حال حاضر آن شش هزار تاکسی از یارانه ها بخصوص سهمیه بنزین دارند استفاده می‌کنند اما خدمات و زحمات ارائه خدمات حمل و نقل برعهده تعدادی از رانندگان محترم هست.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای شهر رشت