۶۰ درصد پرستاران گیلان دانش‌آموخته دانشگاه‌ آزاد اسلامی هستند
۶۰ درصد پرستاران گیلان دانش‌آموخته دانشگاه‌ آزاد اسلامی هستند
ره نگار/ محمد دوستار عنوان کرد: بیش از ۶۰ درصد پرستاران که در بیمارستان‌های رشت و استان گیلان مشغول فعالیت هستند، دانش‌آموخته دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد رشت، آستارا و لاهیجان هستند.

ره نگار/ محمد دوستار عنوان کرد: بیش از ۶۰ درصد پرستاران که در بیمارستان‌های رشت و استان گیلان مشغول فعالیت هستند، دانش‌آموخته دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد رشت، آستارا و لاهیجان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد دوستار در نشست با فرمانده سپاه قدس استان گیلان که با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۲ چهل و یکمین سال فعالیت خود را طی می‌کند، اظهار کرد: ارتقای علمی، گسترش فضای انقلابی و حفظ کیان دانشگاه سه مطالبه مقام معظم رهبری از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه براساس سه مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی، سه کمیسیون توسط دکتر طهرانچی شکل گرفته است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان جزء برترین واحدهای دانشگاه‌ در کشور است که سال گذشته چهار مرتبه در حوزه‌های مختلف دانشگاهی تجلیل شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی گیلان دارای ۳۷ هزار دانشجو از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری تخصصی و دارای ۱۵ واحد و مرکز دانشگاهی بوده که رشت بزرگ‌ترین و ماسال کوچک‌ترین واحد دانشگاهی آن محسوب می‌شود.

دوستار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت دارای بیش از ۱۴ هزار دانشجو است و ۶ هزار دانش‌آموز در سطح مدارس در حال تحصیل هستند، افزود: ۳۱ مدرسه سما و یک مؤسسه زبان آیلتس در دانشگاه آزاد اسلامی رشت مشغول فعالیت هستند.

وی با تأکید بر اینکه پنج پژوهشکده فعال، سه مرکز رشد مستقر در شهر‌های رشت، لاهیجان و بندرانزلی هستند، تبیین کرد: یک مرکز سرای نوآوری با موضوع صنایع تبدیلی و غذایی در دانشگاه آزاد مشغول فعالیت است که این امر توسط دکتر طهرانچی صورت پذیرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به اینکه آنچه اکنون در دانشگاه آزاد به عنوان هدف اصلی دانشگاه مورد توجه است باید در کارکرد‌های اقتصادی و فرهنگی آن منطقه تأثیرگذار باشد، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً برای دریافت مدرک تحصیلی نیست، چراکه خانواده‌ها خواستار اشتغال فرزندانشان هستند.

دوستار با اشاره به زمینه اشتغال مهارت‌آموزی تشریح کرد: هشت دانشکده مهارت و کارآموزی در سطح استان گیلان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به سند مأموریت‌گرایی و آمایش استان گیلان که در حوزه عالی آموزش دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز استان با محور رشت در شرق گیلان با محور لاهیجان و در غرب با محور بندرانزلی صورت گرفته است، گفت: هدف آن است که استان گیلان دارای یک شبکه دانشگاهی منسجم باشد.

 امضای۳۰ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های دولتی و غیردولتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان افزود: تاکنون بیش از ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری با ادارات و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی منعقد شده است.

دوستار با بیان اینکه نظام موضوعات در دانشگاه تعریف شده است که در استان گیلان با موضوع گردشگری دنبال می‌شود و این موضوع در کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: گسترش فضای انقلابی دغدغه اصلی ماست و در قبال آن مسئول هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ارکان سه‌گانه بسیج دانشجویی، اساتید و کارمندان در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تشکیل شده است که فعالیت بسزایی را در استان گیلان دارند، عنوان کرد: استان گیلان در حوزه مهدویت در دو سال پی در پی دانشگاه آزاد برتر شناخته شد و در طول سال در تمامی شهرستان‌ها فعالیت‌های مهدویت برقرار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه دفتر تقریب مذاهب در رشت، تالش و آستارا افتتاح شد و در زمینه ابهامات، سوالات و همانند آن پاسخگوی اهل تسنن است، بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ همایش استانی و در سال ۱۴۰۱ همایش ملی برگزار شد و سال ۱۴۰۲ هم همایش بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود.

دوستار با تأکید بر اینکه در کتابخانه تخصصی دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بیش از ۴ هزار سند دفاع مقدس موجود است، گفت: برای نخستین‌بار همایش ادبیات پایداری در استان گیلان برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: دانشجویان خارجی به‌عنوان سفیران نظام مقدس اسلامی در کشور‌های خود هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تأکید بر اینکه واحد رشت آمادگی همکاری مشترک در حوزه کشاورزی و دفاعی را دارد، افزود: بیش از ۶۰ درصد پرستاران که در سطح بیمارستان‌های رشت و استان مشغول فعالیت هستند از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد رشت، آستارا و لاهیجان هستند.

دوستار گفت: مدرسه عالی مهارت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور مدرسان در پایگاه‌های مقاومت سطح استان با اخذ مجوز و حداقل هزینه برای سربازان و بسیجیان با اعطای گواهینامه رسمی از اداره‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای آمادگی ارائه خدمات تحصیلی را دارد.

وی با اشاره به برگزاری کرسی آزاداندیشی که بیش از ۲ هزار و۵۰۰ استاد و دانشجو در این مبحث مهم کشوری شرکت کردند، گفت: کرسی آزاداندیشی بهترین فضا برای درخواست مطالب و خواسته‌های دانشجویان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه ۳۰۰ کرسی در موضوعات مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، اظهار کرد: ۳۰ کرسی نخبگان شناسایی شده و راهی مرحله کشوری شدند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران