۴۵ هزار شهروند رضوانشهری از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند
۴۵ هزار شهروند رضوانشهری از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند

ره نگار/ فرماندار رضوانشهر گفت: ۴۵ هزار نفر در این شهرستان از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس محمود قاسمی در دیدار با رئیس بیمه سلامت رضوانشهر ضمن تبریک هفته بیمه سلامت با اشاره به رسالت های بیمه سلامت گفت: هدف بیمه سلامت بهبود و ارتقا بخشیدن […]

ره نگار/ فرماندار رضوانشهر گفت: ۴۵ هزار نفر در این شهرستان از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس محمود قاسمی در دیدار با رئیس بیمه سلامت رضوانشهر ضمن تبریک هفته بیمه سلامت با اشاره به رسالت های بیمه سلامت گفت: هدف بیمه سلامت بهبود و ارتقا بخشیدن به سطح سلامت از طریق ایجاد دسترسی به خدمات سلامت با دستیابی به پوشش همگانی، تامین مراقبت های مناسب و باکیفیت است.

وی افزود: نسخه نویسی الکترونیک یکی از طرح‌های مهم الکترونیک نظام سلامت محسوب می‌شود که در راستای اجرای پرونده الکترونیک سلامت و نظارت بهینه‌تر بر نسخه‌ها است که با استقرار این سامانه مردم شریف شهرستان از مزایای آن برخوردار شده اند.

فرماندار رضوانشهر در ادامه با اشاره به ۶۷ درصد تحت پوشش بودن مردم شهرستان رضوانشهر از بیمه سلامت گفت:دولت با اجرای طرح تحول سلامت توانسته بسیاری از مشکلات و دغدغه های مردم را در حوزه سلامت رفع نماید.

قاسمی اظهار داشت: از این تعداد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در شهرستان بیش از ۴۰ هزار نفر بیمه شده صندوق روستایی و ۵ هزار نفر تحت پوشش سایر صندوق های بیمه سلامت می باشند.

وی گفت: بیمه سلامت، در شرایط سخت کنونی و فشار تحریم های ظالمانه استکبار جهانی و همچنین مبارزه با بیماری کرونا، برای کاهش مخاطرات مالی با گسترش و توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره‌مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش را در مسیر ایجاد رفاه و آسایش آحاد ملت ایران به عمل آورد.

براساس این گزارش، رئیس بیمه سلامت رضوانشهر ضمن ارائه گزارشی با بیان اینکه بیمه سلامت در سطح شهرستان با ۲۹ مرکز درمانی شهری و روستایی، پزشکان، داروخانه ها، درمانگاه و… قرارداد همکاری دارد. اعلام کرد: بیمه‌های سلامت فاقداعتبار روستائیان که پیش‌از این تا پایان شهریور۱۴۰۰ تمدید شده بود، به منظور پیشگیری از ایجاد ازدحام در دفاتر پیشخوان و نیز شرایط خاص ناشی از همه گیری ویروس کرونا، تا پایان آبان ماه بصورت متمرکز توسط ستاد سازمان تمدید شده است.

وی افزود: با عنایت به راه اندازی سامانه خدمات غیرحضوری (شهروندی) این امکان برای بیمه‌شدگان روستایی فراهم شده است تا بامراجعه به سامانه مذکور به آدرس eservices.ihio.gov.ir/esc نسبت به تمدید اعتبار پوشش بیمه‌ای خود و اعضای خانوار اقدام نمایند.

قنبری در رابطه با ویرایش شماره‌ های تلفن همراه بیمه‌شدگان، گفت: بسیاری از شماره های همراه بیمه‌شدگان که درگذشته ثبت شده اند، به‌ ویرایش نیاز دارد زیرا شماره‌ همراه می بایست به نام شخص بیمه‌ شده باشد، لذا ضروری است این دسته از بیمه‌شدگان با مراجعه به‌ دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و یا سامانه ذکرشده، نسبت به ویرایش شماره‌ همراه خود اقدام‌ نمایند، تا بتوانند از خدماتی که برای آنان ارائه می‌شود ازطریق پیامک مطلع شوند.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان