۳۱ خرداد، یادآور روایت یک قصه پر غصه
۳۱ خرداد، یادآور روایت یک قصه پر غصه

ره نگار/ ۳۱ خردادماه هر سال سالروز حادثه دلخراش زلزله ۷.۴ ریشتری در رودبار و طارم است. شبی که با غرش یکباره زمین، هزاران خانوار داغدار و آواره شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در افت و خیز تاریخ، هستند اتفاقات و خاطره‌هایی که هر اندازه هم که قدیمی شوند، غبار فراموشی بر […]

ره نگار/ ۳۱ خردادماه هر سال سالروز حادثه دلخراش زلزله ۷.۴ ریشتری در رودبار و طارم است. شبی که با غرش یکباره زمین، هزاران خانوار داغدار و آواره شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در افت و خیز تاریخ، هستند اتفاقات و خاطره‌هایی که هر اندازه هم که قدیمی شوند، غبار فراموشی بر روی آنها نمی‌نشیند و نمی‌توان بزرگی آنها را انکار کرد.

۳۱ خرداد سال ۱۳۶۹، ما را به قلب یکی از این وقایع بزرگ اما بسیار تلخ و ناگوار می‌برد که یادآوری‌اش هنوز هم بندبند وجود را به درد می‌آورد و مزه تلخ و گزنده‌اش هنوز هم حس می‌شود.

۳۱ خرداد یادآور خاطرات تلخ زلزله مرگبار رودبار و طارم است که طی آن تعداد زیادی از هموطنان‌مان جان باختند و فرصت آن را پیدا نکردند طلوع خورشید را ببینند و به خواب ابدی فرو رفتند.

هر چند که این زلزله ثانیه‌هایی بیشتر طول نکشید اما زخم‌های عمیق باقی مانده از زلزله غم‌انگیز سال ۶۹ رودبار و طارم پس از گذشت سالیان طولانی، همچنان بر روح و روان مردم این مناطق حک شده و با یادآوری صحنه‌های دلخراش این فاجعه ناگوار، غمی جانگداز مهمان قلب‌های مهربان مردم رودبار و طارم می‌شود.

۳۱ خردادماه برای بسیاری از ایرانی‌ها به ویژه اهالی طارم، رودبار و منجیل یادآور تلخ‌ترین حادثه است. هیچکس فکر نمی‌کرد که آخرین شب فصل بهار سال ۶۹ برای بسیاری از مردم این مناطق تا این انداره تلخ تمام شود. شبی که با لرزیدن زمین، هزاران مرد و زن، کودک و نوجوان و پیر و جوان در این مناطق زیر خروارها خاک ماندند.

روح تمامی درگذشتگان ۳۱ خرداد ۱۳۶۹ شاد و همواره در آرامش ابدی”

  • نویسنده : مهدی اسدی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران