یاری رسانی ۲ میلیارد ریال توسط هموطنان نیکوکار گیلانی به سیل زدگان آستارا 
یاری رسانی ۲ میلیارد ریال توسط هموطنان نیکوکار گیلانی به سیل زدگان آستارا 
ره نگار/ مدیر کل بهزیستی گیلان از یاری رسانی ۲ میلیارد ریال توسط هموطنان نیکوکار گیلانی به سیل زدگان آستارا خبر داد.

ره نگار/ مدیر کل بهزیستی گیلان از یاری رسانی ۲ میلیارد ریال توسط هموطنان نیکوکار گیلانی به سیل زدگان آستارا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید مهدی خدمت بین دانا گفت: با توجه به بارش های شدید در اواخر شهریور سال جاری در شهرستان آستارا، آب گرفتگی گسترده ای در سطح معابر و گذرگاهها و همچنین خانه های مردم به وجود آمد که تعدادی از مددجویان تحت پوشش بهزیستی نیز منزل مسکونی شان زیر آب رفته و موجب خسارت سنگینی به سازه های ساختمانی و لوازم منزل آنان وارد شد.

وی افزود: طبق بازدید میدانی بعمل آمده در روزهای اولیه سیل که در رأس آن استاندار گیلان و دیگر نهادهای امدادرسان از سطح منطقه در آستارا داشتند تعدادی از مددجویان بهزیستی شناسایی شدند که به علت ورود آب و گل و لای، وضعیت زندگی آنان به مخاطره افتاده و اقدامات اولیه برای ساماندهی وضعیت زندگی آنان صورت گرفت.

خدمت بین دانا همچنین خاطرنشان کرد: با هماهنگی های لازم سعی بر آن شد تا با اعتبارات دولتی جبران خسارت بعمل آید و در این بین با فراخوان به افراد نیکوکار در سطح بهزیستی استان و همچنین موسسات خیریه تحت نظارت، لوازم اولیه زندگی و همچنین ارزاق عمومی برای آسیب دیدگان جمع آوری و ارسال گردید که ارزش کمکهای صورت گرفته نقدی و غیرنقدی قریب به ۲ میلیارد ریال می باشد و هم اکنون نیز این کمک ها در حال جمع آوری می باشد.

وی از کلیه افراد نیکوکار و مؤسسات خیریه که همواره در کنار بهزیستی هستند تشکر نموده و بیان داشت: همواره گیلانیان نه تنها در هنگام بروز سوانح و حوادث غیرمترقبه به دیگر استانها کمک می کنند بلکه در هنگام بلایای طبیعی به کمک هم استانی های خود نیز می شتابند.

مدیرکل بهزیستی گیلان در پایان، کمک های مردمی صورت گرفته را شامل: انواع بخاری گازی، نفتی، فرش و موکت و زیر انداز و تلویزیون و پوشاک و مواد غذایی و دیگر اقلام مورد نیاز برشمرد که همچنان درحال توزیع در میان آسیب دیدگان از بارندگی می باشد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بهزیستی گیلان