“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”
“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته […]

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه با آن شعار و پیامهایی را که خانواده ها باید به آن توجه و اهتمام داشته باشند صادر کرد که در زیر به آن اشاره شده است.

🔴 آیا می‏دانید سیگار و قلیان به عنوان دروازه ورود به مصرف مواد مخدر و توهم‏زا می‏باشند؟

🟢 والدین گرامی: آیا در فرآیند تربیت فرزندتان، او را برای مواجهه با موقعیت‏های پرخطر آماده نموده‏ اید؟ آموزش مهارت‏های زندگی از جمله عوامل موثر در ایمن‏سازی فرزندان در برابر رفتارهای پرخطر مانند اعتیاد می ‏باشد.

🟤 ایجاد فضای شاداب و برانگیزاننده در منزل از طریق پرهیز و دوری از درگیری، تحقیر، استرس و انتظارات غیر منطقی از فرزندان، سبب آرامش و رضایت نوجوانان از زندگی شده و از گرایش آنان به شادی و لذت‏های کاذب نظیر مصرف مواد جلوگیری خواهد نمود.

🟣 ایجاد ارتباط مثبت، موثر و پایدار والدین با فرزندان سبب همبستگی، آرامش، احساس شادی، رضایت، تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس نوجوانان شده و آنان را در برابر رفتارهای پرخطر نظیر اعتیاد، ایمن و مقتدر خواهد نمود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان