“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”
“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در […]

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه با آن شعار و پیامهایی را که خانواده ها باید به آن توجه و اهتمام داشته باشند صادر کرد که در زیر به آن اشاره شده است.

🟠 آیا می‏دانید تفریح و تفنن، جلب توجه، کنار آمدن با مشکلات زندگی و تجربه کردن از جمله علل موثر در گرایش به مصرف مواد در کشور می‏باشند؟

🟢 قاچاقچیان مواد مخدر با ترویج باورهای غلط نظیر { با مصرف تفریحی مواد کسی معتاد نمی‏شود، اگر کم مصرف کنید معتاد نمی‏شوید، مصرف مواد برای تمرکز و شب بیداری مناسب است} به دنبال نابودی نوجوانان و جوانان کشور هستند.

🔴 آیا می‏دانید خانواده، اولین مدرسه در شکل ‏گیری شخصیت فرزندان می‏باشد؟ والدین با الگوی رفتاری صحیح می‏توانند فرزندان خود را در برابر رفتارهای پر خطر نظیر اعتیاد توانمند نمایند.

🔵 والدین گرامی: آیا از ویژگی‏های فرزندتان آگاهی دارید؟ نوجوانان پنهان‏کار، ماجراجو، دروغگو، لجباز، پرخاشگر، افسرده، مخاطره‏ جو، مضطرب و دارای هویت‏های سردرگم و بحران زده به راحتی وارد میدان خطر آسیب‏های اجتماعی نظیر اعتیاد می‏شوند.

🟣 والدین گرامی: آیا می‏دانید در مقابل نوجوانان، ترافیکی از رفتارهای پرخطر نظیر مواد مخدر، مواد محرک، مواد توهم‏زا، روابط سوء اخلاقی و مشروبات الکلی وجود دارد؟ شما برای ایمن سازی فرزندتان در برابر آسیب‏های اجتماعی چه کار کرده ‏اید؟

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان