“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”
“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان […]

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه با آن شعار و پیامهایی را که خانواده ها باید به آن توجه و اهتمام داشته باشند صادر کرد که در زیر به آن اشاره شده است.

🔴 والدینی که فرهنگ گفتگوی خانوادگی را در منزل تقویت نموده و فضای منزل را یادگیرنده می‏نمایند، فرزندان آنان در برابر انحرافات رفتاری و مصرف مواد، مقاوم‏تر خواهند شد.

🔵 معنویت و شرکت فعالانه در برنامه های دینی و مذهبی، از جمله عوامل اساسی در عرصه پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روان‏گردانها در نوجوانان به شمار می‏رود.

🟡 وجود آرامش، شادابی و رضایت از زندگی در فضای خانواده و جامعه، از جمله عوامل موثر در عدم گرایش نوجوانان به شادی کاذب نظیر مصرف مواد می‏باشد.

🟣 عدم اعتیاد آور بودن مصرف ماری جوانا یک باور غلط در نوجوانان است. باور داشته باشیم مصرف هر ماده ماده حتی برای یک بار، زمینه را برای غرق شدن در مصرف های بعدی مواد مهیا خواهد ساخت.

🟤 فقدان برنامه از سوی والدین برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان، آنان را به سمت رفتارهای ناسالم از جمله مصرف ماری جوانا  سوق خواهد داد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان