“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”
“یاریگران زندگی – مشارکت اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد”

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در […]

ره نگار/ برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر که با محوریت شعار سال ۱۴۰۰ «یاریگران زندگی- مشارکت اجتماعی- پیشگیری از اعتیاد» می باشد از آلوده شدن خود و فرزندان مان به این معضل خانمان سوز به پیام های زیر توجه نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه با آن شعار و پیامهایی را که خانواده ها باید به آن توجه و اهتمام داشته باشند صادر کرد که در زیر به آن اشاره شده است.

🟠والدین عزیز: دانش کافی در باره امدها و عوارض اعتیاد، الگو بودن و استفاده از روش‏های تربیتی هماهنگ، گامی موثر در پیشگیری از گرایش فرزندان به مصرف مواد است.

🟢 هم‏گرایی و انسجام در دستگاه‏های امر مبارزه همراه با تقویت اهتمام اجتماعی مردم،  بهترین روش برای ضربه زدن به سیستم هوشمند مواد مخدر و روانگردان‏ها است.

🔴 والدین گرامی:  آیا شما برای پیشگیری از گرایش  فرزندان‏تان به مصرف مواد مخدر و روان گردان‏ها اقدام کرده اید ؟

⚫ در خانواده‏ هایی که دعوا، اختلاف و جر و بحث بین والدین وجود دارد، احتمال گرایش نوجوانان به مصرف مواد از جمله ماری جوانا ۲،۲۱ برابر سایر نوجوانان خواهد بود.

🟡 در خانواده ‏هایی که دعوا و اختلاف بین والدین و نوجوانان وجود دارد احتمال گرایش نوجوانان به مصرف مواد از جمله ماری‏جوانا ۲،۶۷ برابر سایر نوجوانان خواهد بود.

🟣 در خانواده‏ هایی که نوجوانان بدون اطلاع و نظارت فعال والدین اوقات فراغت خود را در بیرون از خانه باشند، احتمال مصرف مواد در اینگونه نوجوانان دور از انتظار نمی‏باشد.

🔵 آرامش درون خانواده همراه با نظارت فعالانه والدین، نقش موثری در پیشگیری از گرایش نوجوانان به مصرف ماری جوانا خواهد داشت.

🟤 دست یابی به لذت کاذب، کنجکاوی، وجود فشارهای روانی، اعتماد به نفس پایین، از جمله عوامل خطر در گرایش نوجوانان و جوانان برای استفاده از ماری‏جوانا می‏باشد.

🟠 وجود والدین و دوستان مصرف کننده مواد، به دلیل الگوی نامناسب، زمینه را برای ترغیب نوجوانان به مصرف ماری جوانا مهیا می‏سازد.

🔴 افرادی که ماری جوانا مصرف می کنند دچار اختلال در تعادل و عملکرد حرکتی، اختلال در تمرکز و هوشیاری، اختلال قضاوت، تضعیف سیستم ایمنی بدن، افزایش تمایل به پرخاشگری و گرایش به مواد سنگین‏تر خواهند شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان