یادواره شهدای ورزشکار با حضور قهرمانان ورزشی ایران و جهان برگزار شد
 یادواره شهدای ورزشکار با حضور قهرمانان ورزشی ایران و جهان برگزار شد
ره نگار/ فاخته با بیان اینکه امروز انتظار ما از ورزشکاران این است که با تأسی از سیره شهدا، الگوهای واقعی اخلاق و ادب را در میادین ورزشی پیاده کنند گفت: شاخصه شهدا ولایت محوری است.

ره نگار/ فاخته با بیان اینکه امروز انتظار ما از ورزشکاران این است که با تأسی از سیره شهدا، الگوهای واقعی اخلاق و ادب را در میادین ورزشی پیاده کنند گفت: شاخصه شهدا ولایت محوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حال و هوای همیشگی یادواره ها مداحی و سخنرانی و خاطره گویی است، اینکه از رشادت و قهرمانی شهدایی گفته شود که نهال نوپای انقلاب را با خون خود آبیاری کردند و با پیروی از ولایت و آموزه های ناب اسلام محمدی توانستند ابهت پوشالی استکبار را در هم بشکنند و سرافرازی ایران عزیز را بقا ببخشند.

به مناسبت دهه مبارک فجر یادواره ای برای شهدای ورزشکار در سنگر برگزار شد که بیش از هر چیزی حال و هوای ورزشی داشت و برای شرکت کنندگان در مراسم سرزنده تر از پیش بود.

با توجه به اینکه مربی محور بودن ورزشکاران خود دلیل محکمی برای موفقیت است، شهدای ورزشکار هم با شاخصه ولایت محوری خود موفقیت ابدی را برای خویش رقم زدند توانستند قهرمانان یک حرکت و قیام اسلامی باشند.

اولین یادواره شهدای ورزشکار در راستای یادواره ۲۹۸ شهید بخش سنگر با حضور قهرمانان ورزشی ایران و جهان در محل سالن ورزشی شهید حسین فاخته سنگر برگزار شد.

در این مراسم که با حضور خانواده های معظم شهدا، قهرمانان ورزشی استانی، آسیایی و جهانی، مسئولین بخش و اقشار مختلف مردم برگزار شد، عباس فاخته_ مسئول کانون المهدی مسجد جامع صاحب الزمان(عج) گیل پردسر سنگر و دبیر یادواره شهدای بخش سنگر_ با لباس ورزشی در مراسم حاضر و ضمن ادای احترام به شهدای ورزشکار اظهار کرد: شهدا قهرمانانی بودند که مانند ورزشکاران در مسیر حق و حقیقت و رضای خدا تلاش کردند و نتیجه عالی گرفتند.

وی با بیان اینکه شهدا برای رسیدن به این جایگاه ریاضت کشیدند، افزود: شهدا الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانانی هستند که به دنبال رسیدن به قله های موفقیت با نفس خود مبارزه می کنند و با ساختن خود به شناخت معبود می رسند.

فاخته دفاع از خاک و ناموس کشور را وظیفه هر قهرمان و پهلواتی دانست که پای درس اخلاق و معرفت بزرگان دین خود نشستند و تکلیف خود را به خوبی ادا کردند.

وی خاطر نشان کرد: امروز انتظار ما از ورزشکاران استانی، ملی و جهانی این است که با تأسی از سیره شهدا، الگوهای واقعی اخلاق و ادب را در میادین ورزشی پیاده کنند و نمونه واقعی یک شهید زنده باشند.

فاخته گفت: بسیاری از شهدا نه به سکوی قهرمانی رفتند و نه هیچ کسی به گردنشان مدال افتخار انداخت اما با تقدیم جانشان برای دفاع از اسلام و میهن عزیزمان به بالاترین درجه پهلوانی و انسانیت که همانا شهادت است دست یافتند و در نزد خداوند متعال روزی می خورند.

محمدرضا احمدی_ رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی_ نیز در این مراسم، از ایثارگری شهدا در دفاع مقدس گفت و خاطر نشان کرد: همگی ما مدیون شهدا هستیم که این انقلاب و نظام را برای عزت خواهی و استقلال طلبی ما حفظ کردند و با خون خود به آن حیات جاودانه دادند.

وی بیان کرد: شهدای ورزشکار در کنار پرورش جسم صرفا به‌ دنبال کسب مدال ورزشی نبودند بلکه روح خود را نیز پرورش دادند و در حقیقت پهلوان زندگی بودند.

احمدی افزود: همینکه در عرصه نبرد میدان را خالی نکردند و جانانه تا آخرین نفس ایستادند نشان می دهد که به چه درجه ایمانی رسیده بودند.

وی گفت: با گذشت ۴۴ سال از نظام جمهوری اسلامى، بسط و گسترش آرمان هاى دینى و تعمیق اصول اسلامى را برای برقرارى عدالت اجتماعى در عرصه هاى مختلف شاهد هستیم.

احمدی اذعان کرد: رشد، شکوفایى و بالندگى علمى و صنعتى، فرهنگی، اجتماعی و حتی ورزشی نشان از خدمات شایسته و کارنامه درخشان نظام اسلامی ایران است.

وی یکی از مهمترین شاخص های توفیق انقلاب اسلامی را، ظهور و بروز روحیه شهادت طلبی و حضور پررنگ و معنادار در چهار نسل بعد از انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: قهرمانان و پهلوانان ما در عرصه های مختلف حضور آگاهانه دارند.

احمدی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان یادواره که برای اولین بار با حضور قهرمانان ورزشی جهان و کشور و استان گیلان در رشته های مختلف برگزار شد، بیان کرد: امید است سایر شهرستان ها از این الگو بهره ببرند تا یاد شهیدان ورزشکار زنده بماند.

اجرای ویژه حرکات نمایشی ورزشی در این مراسم زینت بخش این یادواره شهدا بود.

گفتنی است، در این مراسم از استاد «علی موسی زاده» که اخیرا موفق به دان ۸ تکواندو نائل گشتند، تجلیل به عمل آمد.

همچنین، در پایان این یادواره به ۵۰ نفر از پهلوانان و قهرمانان جهان، آسیا، کشور و استان گیلان و ۲ تن از قهرمانان جهان به نام های «سجاد خوش سیرت» و «کامران رضایی نژاد» که حاضر به ادامه مسابقه با نماینده رژیم جعلی اسرائیل نشدند به صورت ویژه با دستان امام جمعه سنگر و حاج«احمد فاخته» پدر بزرگوار شهید «حسین فاخته» هدیه و لوح سپاس اهدا شد.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران