گیلان با تقویت زیرساخت‌های ترانزیتی به “هاب” تجاری کشور تبدیل می شود
گیلان با تقویت زیرساخت‌های ترانزیتی به “هاب” تجاری کشور تبدیل می شود
ره نگار/ در جلسه وزیر صمت با مجمع نمایندگان گیلان ضمن پیگیری دغدغه‌های فعالان تولید و تجارت استان عنوان شد که گیلان در صورت تقویت زیرساخت‌های ترانزیتی به “هاب” تجاری کشور تبدیل خواهد شد. 

ره نگار/ در جلسه وزیر صمت با مجمع نمایندگان گیلان ضمن پیگیری دغدغه‌های فعالان تولید و تجارت استان عنوان شد که گیلان در صورت تقویت زیرساخت‌های ترانزیتی به “هاب” تجاری کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ تیمور پورحیدری در اولین نشست وزیر صمت با مجمع نمایندگان و استاندار گیلان که با هدف پیگیری چالش‌ها و دغدغه‌های فعالان و کارآفرینان حوزه تولید و تجارت در محل ستاد وزارت صمت با مشارکت معاونین و مدیران مرتبط وزارتخانه برگزار شد افزود: چالش‌های کلان و ملی صنایع و معادن بزرگ و اشتغال آفرین استان با هدف رفع آنها با اهتمام وزیر صمت توسط یکایک نمایندگان فهیم استان مطرح و به صورت عملیاتی مورد پیگیری و بررسی قرار گرفت که با تعامل و تعهد وزیر پرتلاش صمت روبرو شد.

وی از طرح موضوع فعال سازی معدن سنگرود رودبار در این جلسه سخن گفت و تصریح کرد: مقرر شد مسائل حقوقی واگذاری معدن سنگرود به سرعت بررسی شود و به قید فوریت با هدف فعالیت این معدن بزرگ به شرکت خصوصی و یا دولتی دارای اهلیت و توانمندی واگذار گردد.

تیمور پورحیدری دستاورد دیگر این نشست را پیگیری مطالبات قطعه سازان خودرویی گیلان عنوان و اضافه کرد: با وجود فعالیت ۱۲ قطعه ساز گیلانی وزیر صمت بلافاصله با مدیران خودروساز مصرف کننده قطعات خودرویی مطالبات این دو کارآفرین گیلانی را پیگیری و دستور پرداخت معوقات آنها را برای پویایی بهتر آنها صادر کردند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان عزم و همراهی نمایندگان خدوم استان را قابل تحسین و کمک کننده توصیف کرد و افزود: نمایندگان گیلانی از زیرساخت‌های نامطلوب شهر صنعتی رشت ابراز گلایه مندی کردند و خواستار رفع مشکلات آن شهر صنعتی بزرگ استان از طریق سهامداران مرتبط آن در سطح کلان از طریق وزیر صمت شدند.

وی با بیان اینکه با همدلی استاندار جهادی و نمایندگان مطالبه‌گر استان و همراهی برخی نهادهای مرتبط؛ بیش از ۱۰۵ واحد راکد صنعتی در دولت سیزدهم فعال شده است تصریح کرد: معتقدم اهداف شعار سال در حوزه افزایش تولید و اعتلای صنعت با عزم کلیه مسئولان مرتبط و تلاش مضاعف بخش خصوصی محقق خواهد شد.

پورحیدری مطالبه‌گری نمایندگان برای تبدیل گیلان به عنوان هاب تجاری کشور را کاملاً کارشناسی دانست و گفت: انشالله با تقویت زیرساخت‌های تجاری و ترانزیتی با اتخاذ تصمیمات راهبردی این مهم محقق شود که مورد تاکید و اقبال مقام عالی وزارت صمت هم در این نشست بود.

وی به توسعه صنایع تبدیلی متناسب با اقلیم جغرافیایی گیلان به عنوان یک راهبرد وزارت صمت برای گیلان عنوان کرد و گفت: به شدت از ایجاد و تاسیس صنایع تبدیلی کشاورزی و استفاده از جوانان و نخبگان تحصیل کرده استان در این راستا استقبال می‌شود.

مدیر کل صمت گیلان این نشست ۳ ساعته را که تلفیقی از حضور چند سرمایه‌گذار صنعتی دارای مشکل بود، بسیار تجربه مثبتی ارزیابی کرد و اظهار داشت: با سابقه و تجربه درخشان وزیر صمت در حوزه تولید به صورت عملیاتی و اجرایی؛درک مطلوب و سریع مشکلات فعالان این حوزه؛ برای نمایندگان فهیم استان نیز بسیار مهم و راهگشا بود که می‌توان در آینده توفیقات مطلوبی را برای اعتلای تولید و تجارت استان داشته باشد.

گفتنی است در این نشست «جبار کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی»، «سیدعلی آقازاده دافساری» و «محمدرضا احمدی‌سنگری» نمایندگان مردم رشت و خمام، حجت‌الاسلام«محمد صفری‌ملک‌میان»، نماینده مردم رودسر و املش، «احمد دنیامالی» نماینده مردم بندرانزلی، «سیدکاظم دلخوش اباتری» نماینده مردم صومعه‌سرا، «پرویز محمدنژاد قاضی‌محله» نماینده مردم لنگرود، «مهرداد گودرزوند چگینی» نماینده مردم رودبار، «خلیل بهروزی‌فر» نماینده مردم فومن و شفت، «حسن محمدیاری» نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم حضور داشتند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران