کمک‌های دولت در احیای موقوفات باعث خدمت‌رسانی مضاعف اوقاف به جامعه می‌شود
کمک‌های دولت در احیای موقوفات باعث خدمت‌رسانی مضاعف اوقاف به جامعه می‌شود
ره نگار/ مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان در دیدار با سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان اعلام کرد: هر کمک دولت در احیای موقوفات منجر به ارائه خدمت چندین برابری از سوی اوقاف به جامعه می شود.

ره نگار/ مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان در دیدار با سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان اعلام کرد: هر کمک دولت در احیای موقوفات منجر به ارائه خدمت چندین برابری از سوی اوقاف به جامعه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان در دیدار با سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در دفتر سرپرست این سازمان  انجام شد اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه یک دستگاه حاکمیتی با خدمات گسترده فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

 وی گفت: هر کمک دولت در احیای موقوفات منجر به ارائه خدمت چندین برابری از سوی اوقاف به جامعه می شود.

 حجت الاسلام تدینی اعلام کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در سال های اخیر ضمن حفظ نقش ارائه کننده خدمات فرهنگی و دینی، در زمینه ایجاد اشتغال از طریق سرمایه گذاری در اراضی موقوفات، کاهش آسیب های اجتماعی با اجرای برنامه های فرهنگی مانند خیمه های معرفت و مراکز افق و مشاوره و همچنین توزیع بسته های معیشتی نیز به صورت فعال در کشور ظاهر شده است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: ادارات اوقاف در ساختمان ها و املاک موقوفات و بقاع متبرکه مستقر هستند و ادارات ما از ساختمان های دولتی بی بهره هستند.

وی با اشاره به رسالت سازمان اوقاف در اجرای نیات واقفان گفت: درآمدهای موقوفات‌ در محل جغرافیایی موقوفه هزینه می شود.

حجت الاسلام تدینی تصریح کرد: تکالیف سازمان اوقاف علاوه بر برخورداری از پشتوانه حاکمیتی، مبتنی بر شریعت است و معتقدیم هرگونه انحرافی در اداره موقوفات و بقاع متبرکه به دین و اعتماد مردم ضربه می زند.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان، خدمات سازمان اوقاف در کشور را مبتنی بر نیازهای روز جامعه دانست و اظهار کرد: اوقاف در بسیاری از امور جاری کشور می تواند به دولت کمک کند.

⭕️ وقف با اعتقادات مردم رابطه مستقیم دارد

محمدرضا رستمی، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در این دیدار با تقدیر از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بقاع متبرکه، گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بقاع متبرکه باید گسترش پیدا کند.

وی یکی از نیازهای روز جامعه را تحکیم بنیان خانواده خواند و خاطرنشان کرد: همه دستگاه های جرایی به ویژه نهاد های فرهنگی باید در این زیمنه تلاش کنند.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، سنت حسنه وقف را سنتی ریشه دار در فرهنگ و باورهای دینی مردم ایران برشمرد و اظهار کرد: وقف با اعتقادات مردم رابطه مستقیم دارد.

رستمی ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از اداره اوقاف وامور خیریه گیلان، برای کمک در حل مشکلات بقاع متبرکه و حوزه فناوری اطلاعات اداره کل اوقاف گیلان و بقاع متبرکه قول مساعدت و همکاری داد.

در این دیدار که با حضور پورآقایی، معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی اوقاف گیلان برگزار شد در خصوص اعتبارات و مسایل این دستگاه بحث و تبادل نظر شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران