کلینیک تخصصی دیابت و فشار خون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت راه اندازی می شود
کلینیک تخصصی دیابت و فشار خون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت راه اندازی می شود

ره نگار/ با هدف ارائه خدمات تخصصی به بیماران دیابت و پرفشاری خون، کنترل عوارض ناشی از این بیماری ها و درمان صحیح و اصولی، کلینیک تخصصی دیابت و فشار خون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت راه اندازی می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر قنبر پور سرپرست مدیریت درمان تامین […]

ره نگار/ با هدف ارائه خدمات تخصصی به بیماران دیابت و پرفشاری خون، کنترل عوارض ناشی از این بیماری ها و درمان صحیح و اصولی، کلینیک تخصصی دیابت و فشار خون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر قنبر پور سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده در سطح جهانی دو بیماری دیابت و پرفشاری خون عامل ۶۰ درصد موارد مرگ و میر در جهان  را تشکیل می دهند. به همین منظور سازمان تامین اجتماعی همزمان درشش استان از جمله گیلان که بیشترین میزان ابتلا به بیماری دیابت و پرفشاری خون را دارا هستند کلینیک دیابت و پرفشاری خون راه اندازی می نماید.
سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان افزود: با راه اندازی کلینیک تخصصی دیابت و پرفشاری خون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) انتظار می رود ناتوانی های حاصل از دیابت و پرفشاری خون و عوارض ناشی از بیماری، مرگ زودرس ناشی از بیماری دیابت و فشار خون بالا و عوارض ناشی از آن کاهش یابد، و اینکه کیفیت زندگی بیماران ارتقاء یابد و طول عمر مفید بیماران دیابتی و پرفشاری خون افزایش یابد.
دکتر قنبرپور استراتژی کلی کلینیک تخصصی دیابت و فشارخون را آموزش و توانمندسازی همکاران کادر درمانی خدمات رسان به بیماران در سطوح مختلف و همچنین آموزش بیماران، تقویت نظام ارجاع در مراقبت بیماری دیابت و فشار خون بالا، توسعه و انجام آزمایشات مورد نیاز مربوط به برنامه بیماران و تامین دارو و فراهم نمودن دستیابی بیماران به داروهای مورد نیاز بیان نمود.
وی همچنین تصریح کرد: طی چند سال اخیربه منظور شناسایی، کنترل و ارائه خدمات درمانی مطلوب به چهار گروه از بیماران غیر واگیر دیابتی، پرفشاری خون، قلبی وعروقی و اعصاب و روان، کم کاری تیروئید، بیماران ریوی قریب به ۹۰ هزار  پرونده الکترونیکی در مراکز ملکی تامین اجتماعی استان در همین راستا تشکیل شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان