کتاب هساشعر گیلکی «باد گاره سری» با حضور شعرا و ادباء عراق در تهران رونمایی شد
کتاب هساشعر گیلکی «باد گاره سری» با حضور شعرا و ادباء عراق در تهران رونمایی شد
ره نگار/ «حمید نظرخواه علیسرایی» از چاپ دوم کتاب هساشعر گیلکی «باد گاره سری» که با حضور شعرا و ادبا عراق در تهران رونمایی شد، خبر داد.

ره نگار/ «حمید نظرخواه علیسرایی» از چاپ دوم کتاب هساشعر گیلکی «باد گاره سری» که با حضور شعرا و ادبا عراق در تهران رونمایی شد، خبر داد.

این نویسنده و پژوهشگر فرهنگ عامه گیلان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ گفت: این کتاب از طرف انتشارات «گیل و دیلم» به چاپ دوم رسید و در سالن یکی از هتل های پایتخت با حضور جمعی از شعرا و ادباء، اساتید دانشگاه و روزنامه نگاران پیشکسوت عراق که از اعضاء انجمن شوراهای فرهنگی بغداد هستند و به دعوت سفارت فرهنگی ایران در بغداد به تهران سفر داشته اند، رونمایی شد.

وی تصریح کرد: چاپ نخست کتاب «بادˇگاره سری» یا همان لالایی باد، در سال ۷۷ انجام شد که مورد استقبال خوب مخاطبان شعر گیلگی و منتقدان ادبی قرار گرفته بود.

این شاعر، داستان نویس و روزنامه نگار گیلانی افزود: این مجموعه در قالب شعر کوتاه با عنوان؛ هساشعر (شعر اکنون) با موضوعات طبیعت، عاشقانه سروده شده است.

نظرخواه با اشاره به اینکه اشعار این مجموعه شعر گیلکی در برخی از صفحات ادبی نشریات عربی نیز چاپ شده است، بیان کرد: استاد «محمد رشید الدفاعی»، پرفسور «صادق الربیعی»، دکتر «صالح الطائی»، «ناجی القریشی»، «جمال التمیمی»، دکتر «فالح القریشی»، استاد «سامی هیال»، «عمار الربیعی»، دکتر «جعفر طالب الجندیل»، «صالح الجزائری»، «أمیر محمد»، «صدام علیوی»، «صباح الکلابی»، «سعید یاسین»، استاد «عادل العرداوی»، دکتر «احسان الشعرباف»، «حمزه القریشی»، «محمد الجابری»، «عبدالحمید الکنانی»، استاد «عدی البلداوی»، «عدنان السواک» از چهرهای شاخص فرهنگی بودند که در این برنامه حضور داشتند.

وی اذعان کرد: در این برنامه ضمن قرائت اشعار گیلکی از این مجموعه، به زبان گیلکی و با ترجمه فارسی، چند شعر نیز به زبان عربی برای حاضران، همچنین چند تن از شاعران عراقی نیز اشعار خود را قرائت کردند و هنرمند سر شناس عراقی استاد «سامی هیال» نیز با اجرای ساز عود و صدای زیبایش اشعار عاشورایی را برای حاضران اجراء کرد.

گفتنی است، در پایان این برنامه کتاب مجموعه هسا شعرهای گیلگی با امضاء شاعر به اعضاء انجمن شوراهای فرهنگی بغداد اهداء گردید.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران