کتاب «از کوه ها بپرسید» نویسنده گیلانی به عنوان اثر ملی حوزه دفاع مقدس معرفی شد
کتاب «از کوه ها بپرسید» نویسنده گیلانی به عنوان اثر ملی حوزه دفاع مقدس معرفی شد

ره نگار/ مصطفی پور از معرفی کتاب «از کوه ها بپرسید» به عنوان اثر ملی حوزه دفاع  مقدس خبر داد و گفت: این کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس است که به قلم«اسماعیل محمدپور»از نویسندگان موفق گیلانی نوشته شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ «حسین مصطفی پور»  از […]

ره نگار/ مصطفی پور از معرفی کتاب «از کوه ها بپرسید» به عنوان اثر ملی حوزه دفاع  مقدس خبر داد و گفت: این کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس است که به قلم«اسماعیل محمدپور»از نویسندگان موفق گیلانی نوشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ «حسین مصطفی پور»  از معرفی کتاب «از کوه ها بپرسید» به عنوان اثر ملی حوزه دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: این کتاب خاطرات شفاهی «فرهاد آذر» از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس است که در سال ۹۹ با کوشش و قلم «اسماعیل محمدپور» از نویسندگان و پژوهشگران موفق گیلانی نوشته شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان افزود: فرهاد آذر اصالتا گیلانی و اهل شهرستان لنگرود است که در سال های دفاع مقدس فرمانده عملیات سپاه بانه و مریوان بود و در این کتاب خاطراتی از ان دوران را بازگو کرده است.
وی تصریح کرد: این کتاب دارای ۱۰ فصل است و با تیراژ هزار جلد توسط انتشارات رج، با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان به چاپ رسیده است.
مصطفی پور در خصوص انتخاب این کتاب به عنوان اثر ملی اظهار کرد: این کتاب از بین ۷۳ اثری که از سراسر کشور برای بحث داوری انتخاب شدند توانست جز ۱۱ اثر منتخب کشوری باشد و تنها اثر منتخب استان گیلان است.
وی با اشاره به اینکه این کتاب، یک کتاب خواندنی و ارزشمند است افزود: با توجه به اینکه طی سال های گذشته هیچ کتابی را از استان گیلان به عنوان اثر ملی نداشتیم، این انتخاب خود می‌تواند افتخاری برای استان گیلان به ویژه در حوزه دفاع مقدس باشد.

گفتنی است، اسماعیل محمدپور، شاعر، نویسنده و پژوهشگر گیلانی متولد۲۵ شهریور سال ۵۸ در لاهیجان است. وی صاحب بیش از ۱۰عنوان مقاله و نقد ادبی چاپ شده در نشریات استانی و کشوری است و موفقیت های کشوری و استانی زیادی را در سال های گذشته تا کنون در کارنامه خود دارد.

«تمام سهم من»، «آسمونه گورشابو سینه (سینه ی سوخته ی آسمان)، «اجازه‌های بی‌جواب»، «قطاری از جمهوری شهریور»، «مسافران رشت – اورشلیم»، «ای‌باغه سورخه گولان(گل‌های سرخ این باغ)، «گردآوری شعر گیلکی دفاع مقدس» و «شبیه اسماعیل»، «سطرها و حاشیه‌های همیشه»، «این شعرها ادامه باران است»، «شلیکم کن پیش از آنکه باروتم نم بکشد»، «قهرمان»، «تن‌ها تنها»… از جمله این کتاب‌ها هستند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان