کتابخانه مرکزی رشت گزینه ای مستعد برای رفع نیازهای مطالعاتی پژوهشگران است
کتابخانه مرکزی رشت گزینه ای مستعد برای رفع نیازهای مطالعاتی پژوهشگران است
ره نگار/ موسی فکور در جلسه ویژه بررسی آخرین وضعیت کتابخانه مرکزی رشت و بازدید از محل پروژه، با تاکید بر حل مشکلات برجای مانده در مسیر بهره برداری کامل این مرکز فرهنگی، کتابخانه مرکزی رشت را یکی از گزینه های مستعد برای رفع بخش بزرگی از این نیازهای مطالعاتی پژوهشگران، اهالی اندیشه و علاقمندان بیشمار کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

ره نگار/ موسی فکور در جلسه ویژه بررسی آخرین وضعیت کتابخانه مرکزی رشت و بازدید از محل پروژه، با تاکید بر حل مشکلات برجای مانده در مسیر بهره برداری کامل این مرکز فرهنگی، کتابخانه مرکزی رشت را یکی از گزینه های مستعد برای رفع بخش بزرگی از این نیازهای مطالعاتی پژوهشگران، اهالی اندیشه و علاقمندان بیشمار کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری گیلان با تسلیت حادثه تلخ آتش سوزی کمپ مددجویان در شهر لنگرود و نیز فجایع خونبار غزه و نیز محکوم کردن جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی، با اشاره به اهمیت و جایگاه موضوع کتاب و کتابخوانی و نیز تاکیدات مقام معظم رهبری در این حوزه، توسعه زیرساخت های مطالعاتی در اقصی نقاط استان گیلان را برای ترویج فرهنگی مطالعه اثربخش توصیف کرد.

موسی فکور با بیان اینکه مردم استان گیلان بویژه شهر رشت از کمبود سرانه مطالعه رنج می برند، کتابخانه مرکزی رشت را یکی از گزینه های مستعد برای رفع بخش بزرگی از این نیازهای مطالعاتی پژوهشگران، اهالی اندیشه و علاقمندان بیشمار کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

فکور با اذعان به تلاش های دستگاه های مختلف دخیل در امر احداث و پیگیری پیشرفت پروژه کتابخانه مرکزی رشت، بر ضرورت هم افزایی بیشتر در این خصوص تاکید و حل مشکلات برای مانده در مسیر بهره برداری کامل این مرکز بزرگ فرهنگی را از مهمترین اولویت های فرهنگی در استان برشمرد.

وی همچنین با بیان اینکه کلیه نیازها و اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز کامل پروژه کتابخانه مرکزی رشت باید تا سفر آتی ریاست محترم جمهور و هیات همراه احصا و در اختیار مراجع زیربط قرار گیرد بر لزوم همکاری بیشتر دستگاه ها در این خصوص تاکید کرد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد سفر آتی هیات دولت به استان گیلان دارای برکات فراوانی برای جامعه فرهنگی استان گیلان باشد.

یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیزر در این جلسه ویژه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه مرکزی رشت، به تجربه افتتاح کتابخانه عمومی شهر خرم آباد استان لرستان و استقبال کم نظیر مردم از این کتابخانه و تشکیل صفوف طولانی برای عضویت در این مرکز بزرگ فرهنگی اشاره کرد و با مقایسه ظرفیت های موجود در کتابخانه مرکزی رشت با دیگر مراکز در استان های مختلف، کارکردهای متنوع کتابخانه مرکزی رشت را معرفی کرد.

یاسر تقوی همچنین با بیان اینکه برای بهره برداری کامل این پروژه عام المنفعه می بایست تمام ظرفیت های استان برای رفع نیازهای مردم در حوزه مطالعاتی بسیج شوند، بر ضرورت تامین اعتبارات لازم، همکاری دستگاه های مختلف نظیر آب و برق منطقه ای، مخابرات استان، شهرداری و راه و شهرسازی با مدیریت و هدایت مسئولیت ارشد استانی تاکید و از آمادگی مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی برای تجهیز کتابخانه بلافاصله پس از تحویل کامل آن به نهاد خبرداد.

محمدرضا فلاحتگر، سرپرست اداره‌ کل راه و شهرسازی استان نیز در ادامه این نشست در گزارشی به لزوم اختصاص اعتبارات مورد نیاز برای ادامه روند تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت اشاره کرد و از آمادگی مجموعه خود برای تحویل این مرکز به کتابخانه های عمومی استان خبرداد.

سید حسین رضویان، رئیس کمیسیون توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت در این نشست، کتابخانه مرکزی رشت را نماد فرهنگی شهر رشت توصیف و حل موضوع و مشکلات در مسیر تکمیل کتابخانه را از وظایف مدیریت شهری و شورای اسلامی رشت عنوان کرد.

در ادامه این نشست محمدتقی مهدیزاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان و محمود امیری, مدیر امور آبفای رشت در خصوص نحوه مدیریت اختصاص انرژی های مورد نیاز برای این مرکز فرهنگی مطالبی بیان کردند.

شایان ذکر است، در نشست ویژه بررسی آخرین وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی رشت، خاور، مدیرکل دفتر فنی استانداری، یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ سید حسین رضویان، رئیس کمیسیون توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت، نادر حسینی و هادی رمضانی از اعضای شورای اسلامی این شهر، محمدرضا فلاحتگر، سرپرست اداره‌ کل راه و شهرسازی استان، محمدتقی مهدیزاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان، محمود امیری, مدیر امور آبفای رشت، مدیرکل عمرانی استانداری، مشاورین پروژه، نماینده پیمانکار، معاونین و نمایندگان دستگاه‌ها در محل پروژه کتابخانه مرکزی رشت حضور داشتند.

  • منبع خبر : روابط عمومی کتابخانه های عمومی گیلان