کتابخانه عمومی رستم آباد، کتابخانه ای خلاق در عرصه فضای مجازی
کتابخانه عمومی رستم آباد، کتابخانه ای خلاق در عرصه فضای مجازی

ره نگار/ کتاب و کتابخوانی یکی از ارزشمندترین سرمایه های انسانی است که باید این سرمایه را نسل به نسل تقویت کرد. به گزارشپایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در این بخش خبرنگار ما به معرفی یکی از کتابخانه های عمومی استان که از فعالترین کتابخانه های عمومی گیلان است پرداخته که خواندن آن خالی از […]

ره نگار/ کتاب و کتابخوانی یکی از ارزشمندترین سرمایه های انسانی است که باید این سرمایه را نسل به نسل تقویت کرد.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در این بخش خبرنگار ما به معرفی یکی از کتابخانه های عمومی استان که از فعالترین کتابخانه های عمومی گیلان است پرداخته که خواندن آن خالی از لطف نیست.

کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی شهر رستم آباد با بهره مندی از یک کتابدار فعال و پویا خدمات متنوع فرهنگی بسیاری را در اختیار دوستداران کتاب و کتابخوانی در محیط شاداب کتابخانه و همچنین در فضای مجازی قرار می دهد.

کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد در سال ۱۳۸۶ توسط خیر نیک اندیش اهل رستم آباد با زیر بنایی به مساحت ۵۱۸ متر مربع در دو طبقه احداث و به عنوان تنها مجموعه فرهنگی شهر رستم آباد به دوستداران کتاب در این شهر اهدا شد.

این کتابخانه که پیش از انتقال به مکان جدید در منطقه دیگری از شهر رستم آباد قرار داشت، دارای بخش های مختلفی از جمله بخش مخزن، بخش کتب مرجع، بخش کتاب های کمک درسی، بخش کودک، بخش نشریات، بخش خدمات رایانه ای، نمازخانه و سالن مطالعه مجزا برای خانم ها و آقایان می باشد.

کتابخانه شهر رستم آباد علاوه بر خدمات فرهنگی و اجتماعی در این سالها برای تامین نیازهای اطلاعاتی مردم رستم آباد و روستاهای این منطقه برنامه های فرهنگی متوعی چون قصه گویی، سرگرمی برای کودکان، نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، برنامه های مختلف مناسبتی با حضور شاعران، نویسندگان، پژوهشگران بومی و غیر بومی، جلسات سیر مطالعاتی توسط کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی کشور و همچنین برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب و عکس و پوستر برگزار می کند.

  • نویسنده : فرشته بریدک
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران