کانون جوانان رضوی گیلان میزبان عزاداران اباعبدالله هستند
کانون جوانان رضوی گیلان میزبان عزاداران اباعبدالله هستند
ره نگار/مژدهی با اشاره به برپایی مراسم عزاداری امام حسین(ع) به مدت 11 شب در کانون جوانان رضوی گیلان، از پذیرایی بیش از دو هزار نفر در هر شب خبر داد و گفت: تعالیم دینی و آشنایی با اسلام ناب محمدی در سرلوحه کار ما قرار دارد.

ره نگار/مژدهی با اشاره به برپایی مراسم عزاداری امام حسین(ع) به مدت ۱۱ شب در کانون جوانان رضوی گیلان، از پذیرایی بیش از دو هزار نفر در هر شب خبر داد و گفت: تعالیم دینی و آشنایی با اسلام ناب محمدی در سرلوحه کار ما قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ اسحاق معبود مژدهی_ مسئول کانون جوانان رضوی گیلان ضمن تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) اظهار کرد: هیئت خادمین رضا(ع) کانون جوانان رضوی از سال ۱۳۸۱ مشغول به فعالیت است.

وی با بیان اینکه، یک مجموعه تربیتی هستیم که اکثر اعضای آن را نوجوانان و خانواده‌هایشان تشکیل می‌دهد گفت: با توجه به اسم این کانون، در کنار مهارت‌های زندگی، برنامه‌های نشاط محوری نیز برای نوجوانان و نوجوانان برگزار می کنیم.

مژدهی بیان کرد: تعالیم دینی و آشنایی با اسلام ناب محمدی در سرلوحه کار ما قرار دارد.

وی برنامه‌های عزاداری سیدالشهدا را در راستای همین برنامه‌های آموزشی دانست و تصریح کرد: اکثر هزینه‌های این برنامه‌ها توسط خانواده‌های همین اعضا و مردم خیر تامین می‌شود.

مژدهی با تاکید بر اینکه یک مجموعه کاملاً مردمی هستیم که از این طریق می‌توانیم به فعالیت‌های خود ادامه دهیم افزود: در دهه اول محرم و ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) زمین فوتبال مجموعه را تبدیل به حسینیه‌ای بزرگ میکنیم که خانواده‌ها نیز همراه فرزندانشان بتوانند در مراسم ها شرکت کنند.

وی با اشاره به سیاهپوشی و فضاسازی مناسب برای مراسم عزاداری از پذیرایی بیش از دو هزار نفر در هر شب خبر داد و گفت: یک چایخانه به سبک چایخانه حرم امام رضا(ع) و ۲ حسینیه کودک جداگانه برای کودکان پسر و دختر هم داریم که خانواده ها بتوانند ضمن بهره مندی از مراسم دعا و روضه با خیال راحت فرزندانشان را مکانی مطمئن بسپارند.

مژدهی اضافه کرد: از هر فرصتی استفاده می‌کنیم تا در این ایام بتوانیم از ظرفیت دهه اول محرم و ایام عزاداری سیدالشهدا استفاده کنیم.

وی همچنین اذعان کرد: علاوه بر شب ها در صبح تاسوعا و صبح عاشورا نیز در همین کانون جوانان رضوی برنامه داریم و یکی از برنامه‌های ویژه در روز تاسوعا اجرای تعزیه مولای عشق است که برگزار خواهد شد.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران