کاستی های دولت عامل ایجاد شرایط سخت برای سهامداران خرد
کاستی های دولت عامل ایجاد شرایط سخت برای سهامداران خرد
ره نگاران/ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به دلیل کاستی های دولت، شرایط سختی برای سهامداران خرد ایجاد شده که به دلیل تعداد زیاد این سهامداران شرایط جدیدی در حوزه اقتصادی رقم خورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛  محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و وزارت اقتصاد، گفت: به دلیل کاستی های دولت، شرایط سختی برای سهامداران خرد ایجاد شده که به دلیل تعداد زیاد این سهامداران شرایط جدیدی در حوزه اقتصادی رقم خورده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اجتماعی و امنیتی که در پی اشکالات بازار بورس قابل ایجاد است،عنوان کرد: در جلسات متعدد تهدیدات و آسیب های عدم وجود زیرساخت ها در حوزه بورس را گوشزد کرده و دغدغه ها را به عنوان چالش امروز نظام اقتصادی گفته ایم.
وی در ادامه با اشاره به روند افزایش غیرمتعارف قیمت شرکت ها در بورس، اظهار داشت: عدم نظارت در بازار سرمایه شرایطی را رقم زد که تعداد زیادی از سهامداران خرد ضرر کردند.
پورابراهیمی همچنین با اشاره به تحلیل شرایط کنونی بازار بورس در کمیسیون اقتصادی، یادآور شد: از رئیس سازمان بورس انتظار داشتیم مباحث میدانی را مطرح کرده و از ارائه مطالب گذشته و موضوعاتی که در حیطه اختیارات این سازمان نیست، خودداری کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه پیشنهادات کمیسیون اقتصادی که در گزارشی ارائه شده در قالب طرح یازده بندی به مجلس خواهد آمد، عنوان کرد: تکالیف دولت در تصمیم گیری ها در بازار سرمایه تعیین شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به دژپسند وزیر اقتصاد با انتقاد از سوءمدیریت در حوزه بورس که باعث عدم اعتماد جامعه شده است، خاطرنشان کرد: مردم عقبه بازار سهام هستند و باید این اعتماد به بازار سرمایه را بازگرداند چرا که پیامد این بی اعتمادی، عدم بهره گیری نظام اقتصادی از ظرفیت بازار بورس و جذب نقدینگی مردم است./
انتهای پیام