گیلان ظرفیت های زیادی در عرصه تولید دارد
گیلان ظرفیت های زیادی در عرصه تولید دارد
ره نگار/ استاندار گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید دستور داد با تشکیل کارگروه جهادی رونق تولید و اشتغال، نخستین جلسه آن طی هفته آتی برگزار شود.

ره نگار/ استاندار گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید دستور داد با تشکیل کارگروه جهادی رونق تولید و اشتغال، نخستین جلسه آن طی هفته آتی برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ اسدالله عباسی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: در این قرارگاه با ریاست استاندار راهکارهای برون رفت از چالش‌های موجود در عرصه تولید و اشتغال مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تمام واحدهای تولیدی فعال، نیمه‌فعال و تعطیل استان گیلان باید احصاء و به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ارائه شود، اضافه کرد: تمام تلاش ما باید بر این باشد تا قبل از اینکه تولید کننده به بن برست برسد، یاری رسان او باشیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به شعار سال با عنوان افزایش تولید، مهار تورم اظهار کرد: امروز تولیدکنندگان نیاز به تشویق و حمایت دارند از این‌رو همه ما باید در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

وی با بیان اینکه گیلان ظرفیت‌های زیادی در عرصه تولید دارد و عرصه‌ها شناسایی و کاربری آنها نیز مشخص شده‌است، اضافه کرد: همه این موارد باید دسته‌بندی شود و بانک‌های عامل نیز در بخش تسهیلات توجه و کمک کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید ۸۵ درصد منابع را صرف تولید کنند، خاطر نشان کرد: برخی از بانک‌ها از نظر منابع و مصارف خوب عمل کردند، ضمن اینکه قرار بر این بود تا بانک‌های خصوصی نیز وارد میدان شوند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها هم باید اسامی واحدهای تولیدی که قصد پرداخت بدهی را ندارند برای راستی آزمایی اعلام کنند، اضافه کرد: البته همیشه نگاه بر این باشد که واحدهای تولیدی نقش موثری در جامعه در بخش‌هایی اعم از اشتغال، رونق تولید و سرمایه‌گذاری دارند بنابراین باید توافقی مشکلات واحدهای تولیدی را مرتفع و کارها را پیش ببریم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطر نشان کرد: موارد مطرح شده در این این نشست و نیز جلسات قبلی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نشان می‌دهد که گاهی بسیاری از گِره‌ها در بخش تولید را می توان با دست باز کرد و نیازی به بروکراسی اداری نیست.

وی اظهار کرد: تمام سعی ما بر این است که از نظر تولید و اشتغال بر اساس برنامه راهبردی دولت عمل کرده و با آن همراه باشیم و این مهم را نیز راستی آزمایی خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه سخنانش از مدیرکل کار، رفاه و تعاون اجتماعی خواست تا در جلسه بعدی آمار اشتغال را بر اساس سامانه وزارت کار اعلام کند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران