کارگاه آموزشی آنلاین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی گیلان برگزار می‌شود
کارگاه آموزشی آنلاین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی گیلان برگزار می‌شود

ره نگار/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری کارگاه آموزشی آنلاین نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی این استان خبر داد و گفت: این کارگاه از امروز به‌مدت چهار روز برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان، اظهار […]

ره نگار/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری کارگاه آموزشی آنلاین نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی این استان خبر داد و گفت: این کارگاه از امروز به‌مدت چهار روز برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان، اظهار کرد: این جشنواره همزمان با ششمین دوره جایزه ملی فیروزه در استان گیلان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: جشنواره کالا و محصولات فرهنگی گیلان در سه بخش «عروسک»، «نوشت‌افزار» و «طرح و بسته‌بندی کالاهای فرهنگی» برگزار می‌شود.

فاضلی با اشاره به تمدید مهلت جشنواره تا ۱۰ اسفندماه، گفت: علاقه‌مندان اعم از تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان به شرکت در این رویداد فرهنگی می‌توانند از طریق سامانه برخط جشنواره فیروزه به نشانی زیر ورود کنند https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir در بخش استان گیلان و آثار خود را به صورت انفرادی و یا گروهی ارسال کنند.

وی ادامه داد: آثار ارسالی می‌تواند در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال ارسال شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای برگزاری این جشنواره، افزود: با توجه به شرایط کرونایی و عدم برگزاری تجمعات این کارگاه‌ها به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

فاضلی با بیان اینکه این کارگاه‌ها به مدت چهار روز و از امروز (دوشنبه، چهارم اسفندماه) آغاز و تا پنجشنبه (هفتم اسفندماه) ادامه خواهد شد، گفت: موضوع این کارگاه‌های که با حضور اساتید مجرب برگزار خواهد شد در زمینه مارکتینگ و برندینگ محصولات فرهنگی، اثربخشی رنگ در طراحی محصولات فرهنگی، بررسی جایگاه عروسک و تأثیر و نقش آن در انتقال فرهنگ و سنت، نیز تکنیک‌های طراحی بسته بندی محصولات فرهنگی است.

وی افزود: این کارگاه‌های آموزشی از ساعت ۱۲ الی ۱۳:۳۰ از طریق سایت اداره کل ارشاد  گیلان  به نشانی الکترونیکی و لینک زیر https://gilan.farhang.gov.ir/u/6d7 برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته در حوزه تولید محصولات فرهنگی اقدامات شایسته و قابل قبولی و در حد فرهنگ ایران به ویژه استان گیلان انجام نشده است، گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی به شناسایی فعالان این حوزه‌ها کمک و در ادامه به تولید محصولات فرهنگی مناسب کمک خواهد کرد.

وی به برخی از اهداف برگزاری این جشنواره اشاره و اضافه کرد: فرهنگ سازی و ترویج، تولید، توزیع و مصرف کالاهای فرهنگی، هنری، زمینه سازی جهت نوع آوری و تبادل اندیشه‌ها و آموخته‌های هنرمندان و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی، هنری، بهره برداری از نمادهای ملی و بومی محلی استان، ارتقای کارآفرینی و ارزش آفرینی در حوزه فرهنگ و هنر، شناخت عمیق‌تر بوم فرهنگ و ظرفیت‌های موجود آن در استان و رونق کسب و کارهای فرهنگی از طریق شناسایی بازارهای پنهان در حیطه محصولات فرهنگی و هنری و خدمات فرهنگ بومی بخشی از اهداف نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان است.

فاضلی با تأکید بر ضرورت جمع آوری بانک اطلاعاتی مناسب از هنرمندان و فعالان حوزه تولید محصولات فرهنگی در استان گیلان، افزود: متأسفانه اطلاعات درستی از هنرمندان و فعالان این حوزه در دست نیست تا در زمینه تولید محصولات و کالاهای فرهنگی مبتنی بر فرهنگ بومی و محلی گیلان از آنها استفاده شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان