کارنامه عملکرد هلال احمر در استان درخشان است
کارنامه عملکرد هلال احمر در استان درخشان است
ره نگار/ استاندار گیلان گفت: کارنامه فعالیت‌های جمعیت هلال احمر این استان به خصوص فعالیت آنان در سواحل بسیار درخشان است.

ره نگار/ استاندار گیلان گفت: کارنامه فعالیت‌های جمعیت هلال احمر این استان به خصوص فعالیت آنان در سواحل بسیار درخشان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی ظهر امروز (چهارشنبه) در همایش داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان که با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد، از تلاش های امدادگران جمعیت هلال احمر و نقش آنان در مدیریت بحران قدردانی کرد، افزود: بروز حوادث طبیعی همچون سیل، تندباد و آتش‌سوزی در استان زیاد است اما نیروهای جمعیت هلال احمر همواره در خط مقدم کمک‌رسانی به مردم هستند.

وی با اشاره به وظیفه ذاتی پلیس در تامین امنیت مردم و امنیت روانی جامعه از حضور خدمتگزاران در این بخش، اضافه کرد: درهنگام وقوع مشکلات و بلایای طبیعی نیز مردم با مشاهده نیروهای جمعیت هلال احمر، احساس آرامش می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: خدمات نیروهای هلال احمر تنها مختص به داخل کشور نیست، چنانکه در وقوع حادثه در دیگر کشورها نیز امدادگران هلال احمر حضور پیدا می کنند و خدمات ارزنده‌ای را ارائه می دهند که از آن جمله می‌توان به حضور این نیروها در کشورهای ترکیه، پاکستان، سومالی و همچنین غزه اشاره کرد.

استاندار گیلان اضافه کرد: این در حالی است که رئیس جمهور ترکیه از تلاش نیروهای جمعیت هلال احمر کشور ما در کمک‌رسانی هنگام وقوع زلزله قدردانی کرد که این امر نشان می دهد نیروهای ما متعهد، باتجربه و در خدمت مردم هستند.

عباسی اظهار داشت: نیروهای هلال احمر خستگی ندارند زیرا برای خدا کار می کنند که حضور به موقع آنان در وقوع بلایای طبیعی و سایر مشکلات بسیار ستودنی است و امیدواریم که با تجهیز بیشتر نیروهای جمعیت هلال احمر، شاهد فعالیت نوعدوستانه بیش از پیش آنان باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش به عملکرد نیروهای جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: در گیلان نیز شاهد خدمات زیادی از نیروهای جمعیت هلال احمر هستیم و تلاش آنان باعث شد تا تعداد مغروقین در گیلان طی سال جاری کاهش چشمگیری نسبت به قبل داشته باشد که این خود کار بزرگی بود.

علی آقازاده اظهار کرد: با توجه به حادثه‌خیز بودن گیلان، کار نیروهای هلال احمر در استان زیاد و مشکل است اما این افراد جزو نخستین کسانی هستند که در صحنه‌های امداد و نجات حضور می یابند و به آسیب دیدگان کمک رسانی می‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس اضافه کرد: با وجود اینکه مسافران زیادی در طول سال به گیلان سفر می‌کنند، هلال احمر در خدمت مسافران است و انتظار داریم که تجهیزات بیشتری در اختیار آنان قرار گیرد و از سوی دیگر نیروهای انسانی بیشتری جذب هلال احمر گیلان شوند.

گفتنی است، در این جلسه با پیام استاندار گیلان، کاروان سلامت جمعیت هلال احمر گیلان در “طرح ملی نفس خدمت” فعالیت خود را در یکی از محلات رشت آغاز کرد که در این طرح پنج روزه، گروه‌های جهادی هلال احمر خدمت رسانی های مختلفی را از قبیل ویزیت رایگان، معیشت و سلامت در محله‌های کم برخوردار انجام می‌دهند.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری گیلان