پیوستن ۲ هزار بانوی گیلانی به جرگه بیمه شدگان گروه زنان خانه دار
پیوستن ۲ هزار بانوی گیلانی به جرگه بیمه شدگان گروه زنان خانه دار
ره نگار/ تعداد 41245 بانوی گیلانی جامعه زنان خانه دار بیمه شده تامین اجتماعی استان را تشکیل می دهند که این رقم بیانگر رشد 5/2 درصدی در سالجاری می باشد.

ره نگار/ تعداد ۴۱۲۴۵ بانوی گیلانی جامعه زنان خانه دار بیمه شده تامین اجتماعی استان را تشکیل می دهند که این رقم بیانگر رشد ۵/۲ درصدی در سالجاری می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان؛ کیوان مرتضوی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد از بیمه شدگان گروه صاحبان حرف و مشاغل آزاد استان را بیمه شدگان زنان خانه دار تشکیل میدهند افزود: این تعداد معادل ۴۱۲۴۵ نفر از مجموع ۱۱۷۹۳۶ بیمه شده این بخش است.

وی با اشاره به استقبال خوب بانوان گیلانی از این پوشش بیمه ای، اذعان داشت: این مهم بیانگر فرهنگ بالا و درک عمیق جامعه از اهمیت ایجاد آرامش خاطر و امنیت روانی برای بانوان در خانواده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان این نکته که متاسفانه بسیاری از بانوان به صرف اینکه به عنوان فرد تبعی تحت پوشش بیمه درمانی همسر خود هستند از مزایای انعقاد قرارداد بمنزله یک بیمه شده اصلی و مزایای آن غافل میباشند اظهار داشت: در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده اصلی سازمان باشند میتوانند پس از احراز شرایط قانونی از حیث سن و سابقه هر دو مستمری بگیر شده و در واقع دو بازنشستگی دریافت نمایند.

کیوان مرتضوی همچنین اذعان داشت: در سال ۱۴۰۱ حدود سه هزار نفر بیمه شده زنان خانه دار جدید به این گروه در استان پیوستند که این تعداد با متوسط رشدی ۳۳ درصدی در نیمه اول امسال به ۲ هزار نفر رسیده است.

شایان ذکر است بانوان علاقمند و دختران بالای ۱۸ سال می توانند برای انعقاد قرارداد بیمه ای بدون نیاز به مراجعه، از طریق منوی بیمه های خاص در قسمت بیمه شدگان سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی es.tamin.ir اقدام نمایند.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی گیلان