پیش بینی حدود صد رویداد بزرگ به مناسبت روز رشت/ تشکیل کارگروهی برای ساماندهی دست فروشان
پیش بینی حدود صد رویداد بزرگ به مناسبت روز رشت/ تشکیل کارگروهی برای ساماندهی دست فروشان
ره نگار/ جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با حضور تاج شهرستانی و محجوب سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شد. 

ره نگار/ جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با حضور تاج شهرستانی و محجوب سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛علیرضا تاج شهرستانی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت در این جلسه با تشکراز زحمات اعضای کمیسیون فرهنگی و مشاوران شورا گفت: در ابتدا میخواستم پیامی داشته باشم برای همه عزیزانی که در شهر از موتور سیکلت استفاده می کنند و احساس بنده این است اکثر عزیزانی که می خواهند موتور سیکلت خریداری کنند بیشترین دغدغه آنان قیمت موتور است اما گویی هیچ قانونی برای موتور سواری نیست و به راحتی چراغ قرمز را نیز رد می کنند و به گونه ای رفتار می کنند که موتورسوار از هر مسیری می تواند عبور کند.

وی در ادامه افزود: با همه بی نظمی های شهر کوتاه آمدیم اما به عنوان کوچک مردم شهر خودم عرض می کنم به هر گونه ای که دوست داریم رفتار نکنیم و خودمان را جای مسئولان و بقیه همشهریان نیز قرار بدهیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با اشاره به حضور موتور سواران در پیاده راه فرهنگی تاکید کرد: عزیزان موتور سوار زمانی که تا پیاده فرهنگی می آیند موتور خود را پارک کنند و چند دقیق پیاده روی داشته باشند، بنده همشهریان عزیزم را به رعایت قانون دعوت میکنم.

تاج شهرستانی تصریح کرد: متاسفانه بعضی از همشهریان رشتی ما به گونه ای رفتار می کنند که نیاز است به تعداد هر کاسب و هر شهروند یک نیروی انتظامی حضور داشته باشد تا نظم را برقرار کند.

وی با اشاره به نداشتن گواهینامه، بیمه و کلاه ایمنی اکثر موتور سواران تاکید کرد: اگر به فکر خود نیستید به فکر خانواده های خود باشید.

تاج شهرستانی گفت: همه ما در یک شهر زندگی می کنیم و همه ما یک خانواده ایم و اگر آسیبی به یکی برسد به بقیه هم آسیب می رسد و همه باید به فکرهم باشیم.

در ادامه زره پوش مشاور کمیسیون با پیشنهاد تشکیل یک کارگروه مشترک برای ساماندهی دست فروشان گفت: حتی اگر دست فروشی یک شغل کاذب باشد باید بپذیریم که بخشی از فضای پیاده راه فرهنگی و مطهری رشت پر از دست فروشی شده است و ما نمی توانیم آن‌ها را رها کنیم و اگر یک کارگروه تشکیل بدهیم، می‌توانیم یک ساز و کار مناسب برای آن داشته باشیم.

سید پیام جعفری نیا، رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری با اشاره به اینکه در چهارهفته پیش رو هر هفته قرار است یک خیابان از نظر زیباسازی و فضای سبز آماده شود گفت: کارهای زیباسازی خیابان حاجی آباد آماده است و فقط نور پردازی باقی مانده و هفته بعد خیابان فلسطین و بعد مسکن مهر و هفته چهارم گذرفرهنگ از میدان فرهنگ تا سه راه منظریه انجام می شود.

وی در ادامه افزود: چالش اصلی در بحث زیباسازی و کنگره شهدا که در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد کمبود بودجه است.

محجوب سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با تقدیر و تشکراز زحمات رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت اظهار داشت: فعال کردن گروه های مردمی در پیاده راه فرهنگی رشت با تلاش هر دو مجموعه بود و ۱۳ آبان روز دانش آموزو روز مبارزه با اسکتبار جهانی نزدیک است و انشاالله راهپیمایی باشکوهی را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به دو رویداد بزرگ، روز رشت و سالگرد میرزا کوچک جنگلی در آینده نزدیک افزود: یک رویداد تولید محور جنگل بارانی را با موشن گرافی، مصاحبه، کلیپ، نقاشی و … خواهیم داشت که کار بسیار بزرگی است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: در حوزه روز رشت حدود صد رویداد بزرگ مردم رشت در مقابله با روس ها و انگلیسی ها و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی پیش بینی شده است و یک نمایشگاهی به صورت نقاشی و دیجیتال آماده و تصویری برای آن ساخته خواهد شد و در بحث هویتی جشنواره ساخت عروسک با پسماند و وسایل بازیافتی که پیام شهروندی دارد را خواهیم داشت.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران