پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی عملیات لایروبی تالاب عینک رشت
پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی عملیات لایروبی تالاب عینک رشت
ره نگاران/ شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در بخش لایروبی، پشته گذاری و بازوسازی تالاب عینک خبر داد و گفت: رستوران دریایی در بستر تالاب عینک رشت ساخته می‌شود.

ره نگاران/ شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در بخش لایروبی، پشته گذاری و بازوسازی تالاب عینک خبر داد و گفت: رستوران دریایی در بستر تالاب عینک رشت ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از امور ارتباطات شهرداری رشت؛ رحیم شوقی در گفت گویی با اشاره به اجرای طرح لایروبی و ساماندهی تالاب عینک رشت، اظهار کرد: قرار داد حق الانتفاع تالاب عینک پس از جلسات فراوان بین شهرداری و آب منطقه ای در ۵ فروردین ۱۴۰۲ منعقد و شهرداری با تمام امکانات به این عرصه ورود کرد.

شوقی ادامه داد: تیرماه ۱۴۰۲ قرارداد لایروبی پهنه شماره ۳ بین شهرداری رشت و ‌شرکت آبراه ساز ابریشم منعقد و همزمان مبحث طراحی و باززنده سازی کل تالاب از طرف شرکت سبز اندیش پایش(تهران) نیز پیگیری گردید.

وی از رفع ۳۹ مورد معارض مرتبط با تالاب عینک رشت خبر داد و افزود: عملیات اجرایی لایروبی، بازو پشته سازی توسط پیمانکار از سوی شهرداری منطقه ۴ صورت گرفت.

شهردار رشت با بیان اینکه وسعت تالاب عینک از ۳.۲ هکتار به ۸.۳ هکتار افزایش یافته است، گفت: افزایش وسعت تالاب عینک متأثر از رفع معارض پهنه شماره ۳ بوده که امیدواریم در پهنه شماره ۲ نیز این اتفاق بیفتد.

شوقی، پشته گذاری را از دیگر اقدامات مسیر ساماندهی تالاب عینک برشمرد و بیان کرد: سرعت بخشی به کار ساماندهی تالاب عینک از مطالبات جدی رشتوندان است‌.

شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در بخش لایروبی، پشته گذاری و بازوسازی تالاب عینک خبر داد و گفت: کلیه عملیات اجرایی این پروژه تا پایان مهرماه به اتمام می رسد.

وی از راه اندازی رستوران دریایی در بستر تالاب عینک رشت خبر داد و افزود: در کنار راه اندازی رستوران دریایی، فضای رینگ دوچرخه سواری و پیاده راه و مبلمان شهری، فضای سبز ‌و روشنایی، فضای ماهیگیری ‌و پرنده نگری توسط شرکت مشاور طراحی متوسط معاونت محترم امور زیر بنایی در حال برآورد به منظور انجام مناقصه می‌باشد.

شهردار رشت تصریح کرد: با انجام محاسبات ‌برنامه ریزی لازم بزودی شاهد آماده سازی طرح برای انجام مناقصه و اجرای عملیات خواهیم بود که امیدواریم با حمایت شورای اسلامی تا پایان سال شاهد بهره برداری از پهنه شماره ۳ باشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری رشت