پوستر اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی گیلان رونمایی شد
پوستر اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی گیلان رونمایی شد

ره نگار/ پوستر اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان، همزمان با برگزاری ششمین جایزه ملی فیروزه، امروز (۲۴ دی) در رشت رونمایی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛  فیروز فاضلی در حاشیه رونمایی از این پوستر اظهار کرد: نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان در سه بخش «عروسک»، «نوشت‌افزار» […]

ره نگار/ پوستر اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان، همزمان با برگزاری ششمین جایزه ملی فیروزه، امروز (۲۴ دی) در رشت رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛  فیروز فاضلی در حاشیه رونمایی از این پوستر اظهار کرد: نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان در سه بخش «عروسک»، «نوشت‌افزار» و «طرح و بسته‌بندی کالاهای فرهنگی» همزمان با ششمین جایزه ملی فیروزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف ترویج تولید و مصرف کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی و با نگاه ویژه به محصولات فرهنگی اقوام و فرهنگ گیلانی برگزار می‌شود، در خصوص بخش‌های جشنواره استانی تصریح کرد: بخش «عروسک» در قالب فرم و روایت اثر؛ «نوشت‌افزار» حاوی تصاویر، نقوش و نمادهای فرهنگی استان گیلان؛ و «طرح و بسته‌بندی کالاهای فرهنگی» شامل ایده‌ها و تولیدات عرضه شده در بسته‌بندی محصولات فرهنگی و هنری قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه آثار ارسالی باید مبتنی بر مؤلفه‌های فرهنگ بومی استان باشد، اضافه کرد: هیچ محدودیتی برای تعداد ارسال اثر از سوی شرکت کنندگان در این جشنواره وجود ندارد.

فاضلی با تأکید بر اینکه آثار ارسالی شرکت کنندگان در سه بخش کودک، نوجوانان و بزرگسال قابل پذیرش است، بیان کرد: امکان ارسال اثر با موضوعات ملی نیز فراهم شده است.

وی افزود: تندیس و لوح تقدیر به آثار برگزیده و جایزه نقدی ۳۰ ، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریالی به‌ترتیب به نفرات اول تا سوم هر بخش اهدا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به انتشار فراخوان ارسال آثار از ۱۵ دی‌ماه جاری، ادامه داد: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان استان تا پایان بهمن‌ماه امسال فرصت دارند از طریق سامانه برخط جشنواره فیروزه به ‌نشانی  https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir (بخش استان گیلان) برای ثبت‌نام و شرکت در این رخداد فرهنگی اقدام کرده و آثار خود را به‌صورت گروهی یا انفرادی به دبیرخانه جشنواره در رشت ارسال کنند.

فاضلی با بیان اینکه داوری و ارزیابی آثار نیز از یکم تا پنجم اسفندماه انجام خواهد شد، گفت: آئین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان ششمین جشنواره فیروزه نیز دهم اسفندماه ۹۹ به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای جشنواره مراجعه و یا با شماره ۰۱۳۳۳۲۲۶۴۱۳ – داخلی ۲۳۷ تماس برقرار نمایند، اضافه کرد: همچنین نشانی دبیرخانه اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان برای ارسال اصل آثار، واقع در رشت، ابتدای خیابان سعدی، مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص)، طبقه دوم، اتاق ۲۰۴ (کد پستی ۴۱۳۸۶۷۵۳۴۱) می‌باشد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان