پسماند دغدغه جدی مدیریت شهری رشت / همکاری مردم رشت در حوزه تفکیک پسماند
پسماند دغدغه جدی مدیریت شهری رشت / همکاری مردم رشت در حوزه تفکیک پسماند
ره نگار/ رئیس شورای شهر رشت گفت: پسماند دغدغه جدی حوزه مدیریت شهری رشت است و مردم با فرهنگ رشت به خودی خود نسبت به تفکیک زباله از مبدا اقدام می کنند.

ره نگار/ رئیس شورای شهر رشت گفت: پسماند دغدغه جدی حوزه مدیریت شهری رشت است و مردم با فرهنگ رشت به خودی خود نسبت به تفکیک زباله از مبدا اقدام می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه بررسی طرح هوشمند سازی جمع آوری زباله های خشک رشت رشت با اشاره به اینکه پسماند یکی از چالش های بزرگ حوزه مدیریت شهری رشت است اظهار کرد: حل معضل پسماند شهر رشت یکی از دغدغه های جدی حوزه مدیریت شهری رشت است و  پیش از این شهرداری رشت پیرامون جمع آوری پسماند خشک نیز با یک شرکت پیمانکاری غیر بومی قرار دادی منعقد کرده بود که متاسفانه  اقدام موثری برای شهر از این بابت رقم نخورد و شرکت مربوطه در حال حاضر نیز در شرایطی که به تعهداتش عمل نکرده است، چالش هایی را نیز برای شهرداری ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه قرار دادی که پیش تر از این در موضوع پسماند خشک منعقد شد جامع و کامل بود افزود: به بسیاری از بندهای قرار داد توسط شرکت مربوطه عمل نشد و شرکت جدیدی که برای ادامه کار نیز اعلام آمادگی کرده است، قصد دارد در یک موضوع هوشمند سازی تفکیک زباله و با امکانات محدودتر فعالیت کند.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مردم رشت در موضوع تفکیک زباله آمادگی دارند تصریح کرد: مردم با فرهنگ رشت به خودی خود نسبت به تفکیک پسماند خشک اقدام می کنند و چنانچه مجموعه مشخصی از این بابت در شهر معرفی شود، یقینا شهروندان نهایت همکاری را با وی انجام می دهند.

کارگرنیا با بیان اینکه در سطح شهر برخی از  افراد مشغول جمع آوری پسماند خشک هستند افزود: این اتفاقات چهره رشت را تخریب و حتی بهداشت شهر را نیز با چالش همراه می کند و شرکت پیمانکار می تواند با مدیریت مطلوب حتی به نحوی افراد زباله گرد را ساماندهی کند

وی با بیان اینکه برخی از زباله گردها از این راه امرار معاش می کنند بیان کرد: در مواردی شاهد جمع آوری زباله های خشک در برخی از منازل مسکونی هستیم که  نارضایتی و گلایه دیگر ساکنین را به همراه دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه  وضعیت رشت در حوزه پسماند مناسب نیست گفت: در جلسه امروز طرحی بررسی شد که طی آن قرار است هشت دستگاه خودرو نسبت یه جمع آوری زباله خشک شهر اقدام کنند و معتقدم این تعداد امکانات برای شهری همچون رشت اندک است و نیازمند برنامه ریزی های بهتری در این حوزه هستیم.

کارگرنیا به موضوع ایجاد سامانه به منظور تفکیک پسماند خشک در این طرح اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اینترنت باید این سامانه به گونه ای برنامه ریزی شود که شهروندان بتوانند به راحتی به امکانات مورد نظر دسترسی داشته باشند و برای تحویل زباله های خشک با مشکل مواجه نشوند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت