پست رضوانشهر و اتصالات آن افتتاح و به بهره برداری رسید
پست رضوانشهر و اتصالات آن افتتاح و به بهره برداری رسید
ره نگار/ با به مدار آمدن این دو پروژه، نیاز برق شهرستان رضوانشهر تا 5 سال آینده تامین خواهد شد.

ره نگار/ با به مدار آمدن این دو پروژه، نیاز برق شهرستان رضوانشهر تا ۵ سال آینده تامین خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ اسدالله عباسی استاندار گیلان در این آیین ضمن قدردانی از مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: از مجموعه شرکت برق منطقه ای گیلان قدردانی می کنم که بطور شبانه روزی برای خدمت صادقانه به مردم تلاش می کنند و در بخش زیرساخت‌های برق به خوبی عمل کرده و موفق بوده اند.

استاندار گیلان افزود: در توسعه زیرساخت‌ها موفق بوده ایم و از سرعت خوبی برخورداریم و باید تلاش کنیم تا امکانات رفاهی را برای مردم عزیزمان تأمین کنیم و به قول ها و وعده های خود عمل کنیم.

عباسی اضافه کرد: گیلان، استانی گردش پذیر است، در ۶ ماهه اول سالجاری ۶۲ میلیون مسافر شب اقامت در گیلان ثبت شده است و این مزیت نسبی استان است و باید از آن برای رشد و توسعه استان نهایت استفاده را ببریم که این مهم با ارائه خدمات بهینه و مطلوب به گردشگران در تمامی بخش های آب، برق، راه و … محقق خواهد شد.

استاندار گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به هفته پدافند غیرعامل گفت: باید در احداث و ساخت زیرساخت ها به مصون بودن آنها از ضربه دشمنان فکر کنیم.

وی افزود: پروژه‌های زیرساختی باید در مقابل حوادث طبیعی مثل، سیل، زلزله، برف، طوفان و … مقاوم باشند.

عباسی گفت: از شرکت برق منطقه ای گیلان بخاطر کار خوب و ارزنده در خصوص تعامل بسیار خوب با رسانه ها قدردانی می کنم و انتظار دارم این روند مستمر و ادامه دار باشد.

در ادامه این آیین، محمد یاری نماینده مردم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان و همکارانشان، گفت: از اجرای پروژه‌های برق قدردانی می کنم و امیدوارم این خدمات، مستمر باشد تا مردم عزیز در زندگی روزمره از آن بهره مند شوند.

وی افزود: ساحل دریا متعلق به مردم است و باید از آن برای خدمت رسانی به مردم، بهره لازم را ببریم.

بهمن داراب زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان پیش از سخنان استاندار گیلان و نماینده مردم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاح این دو پروژه با بیان این مطلب، گفت: با بهره برداری از پروژه پست سیار ۶۳.۲۰ کیلوولت رضوانشهر و بطور همزمان پروژه اتصالات ۶۳ کیلوولت تغذیه کننده پست سیار رضوانشهر در هفته پدافند غیرعامل در شهرستان رضوانشهر، نیاز برق منطقه تا ۵ سال آینده تامین خواهد شد و زیر ساخت لازم برای توسعه سایر بخش ها فراهم است.

وی افزود: این پروژه ها با هدف افزایش قابلیت اطمینان سطح فوق توزیع شهرستان رضوانشهر، سرویس دهی مطلوب به مشترکان شرکت توزیع و رفع مشکل افت ولتاژ در شبکه توزیع و ارتقای پایداری شبکه به بهره برداری رسیدند.

داراب زاده خاطر نشان کرد: با توجه به توسعه روزافزون شهری، مهاجرت گسترده و افزایش مصرف برق در سطح استان و البته این شهرستان، جلوگیری از بروز خاموشی های گسترده بخصوص در پیک بار و شرایط بحرانی شبکه و همچنین ایجاد ظرفیت های مناسب جهت تامین برق مطمئن متقاضیان آتی انشعابات برق (بر اساس مطالعات رشد بار) از دیگر اهداف این پروژه ها بوده که از اهمیت بسزا و حیاتی برخوردارند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: برای این پروژه ها که در سال جاری شروع و به اتمام رسید ۷۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد.وی عنوان کرد: حفر کانال زیرزمینی در عرض جاده اصلی انزلی به رضوانشهر برای لوله گذاری جهت عبور خط انتقال برق، که در طول شبانه روز پرتردد می باشد، تجربه ای بود که برای اولین بار در استان و با موفقیت انجام شد.داراب زاده گفت: ماسه ای بودن منطقه حفر کانال و ریزش مداوم دیواره کانال موجب دوباره کاری و طولانی شدن فرایند اجرای پروژه شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان اظهار داشت: با توجه به زیر ساخت موجود برای استقرار پست سیار، اگر منابع کافی در اختیار باشد آمادگی لازم برای احداث پست دائم در محل وجود دارد.

وی ضمن قدردانی از تلاش مستمر و پیگیری های مداوم فرماندار رضوانشهر در خصوص پیشبرد سریع پروژه های شرکت، افزود: بانک ها از منایع خوبی برخوردارند و انتظار می روند در اینگونه پروژه ها که نقش محوری در توسعه استان دارند، مشارکت کنند.

گفتنی است، در پایان این آیین از سوی استاندار گیلان پروژه پست سیار ۶۳.۲۰ کیلوولت رضوانشهر و بطور همزمان پروژه اتصالات ۶۳ کیلوولت تغذیه کننده پست سیار رضوانشهر، رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران