پرونده شهدا و دفاع مقدس همچنان باز است
پرونده شهدا و دفاع مقدس همچنان باز است
ره نگار/حبیبی با بیان اینکه خیلی از رویدادها در تاریخ می آیند و فراموش می شوند اما پرونده شهدا و دفاع مقدس همچنان باز است گفت:دفاع مقدس به حوزه ادبیات ارتقا بخشید.

ره نگار/حبیبی با بیان اینکه خیلی از رویدادها در تاریخ می آیند و فراموش می شوند اما پرونده شهدا و دفاع مقدس همچنان باز است گفت:دفاع مقدس به حوزه ادبیات ارتقا بخشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ حسن حبیبی_ مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در آیین رونمایی از پوسترهای «هفتمین جشنواره ملی فانوس»، «بیست و پنجمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس» و دومین رویداد هنری «رنگ خدا» که در حسینیه شاهد و ایثار رشت برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام حزن و اندوه ماه محرم، گفت: انقلاب اسلامی ایران به برکت قیام عاشورا شکل گرفت.

وی پیروزی در دوران هشت ساله جنگ را نیز بخاطر اعتقادات و باورهای دینی، و مذهبی ملت ولایتمدار ایران عنوان کرد و افزود: خیلی از، رویدادها در تاریخ می آیند و فراموش می شوند اما پرونده شهدا و دفاع مقدس همچنان باز است.

حبیبی با تاکید بر اینکه ابعاد مختلف دوران دفاع مقدس را می بایست به نسل های جدید منتقل کنیم، تصریح کرد: باید دانش آموزان ما به اندازه فردی که در جبهه و دوران دفاع مقدس حضور داشته، از موضوع ایثار و شهادت درک، فهم و آگاهی داشته باشند.

وی حوزه ادب و هنر را حوزه ای دانست که می توان در همه رشته هایش آثاری در راستای ایثار و شهادت خلق کرد و ادامه داد: دفاع مقدس به حوزه ادبیات نیز ارتقا بخشید چرا که بخش شعر، داستان، تاتر، فیلم و کتاب دفاع مقدس درردوران جنگ و پس از آن به حوزه ادبیات ما اضافه شد.

حبیبی با اشاره به پرفروش ترین فیلم های ساخته شده در سال های اخیر اشاره و اذعان کرد: فیلم های دفاع مقدس و پرداختن به شهدا جز پرمخاطب ترین ها هستند.

وی در ادامه به توصیه های رهبری در خصوص مطالعه در حوزه دفاع دفاع مقدس و شهدا اشاره و اظهار کرد: کار در حوزه هنر بسیار مهم است.

حبیبی گفت: هر ساله جشنواره های حوزه دفاع مقدس و مقاومت پر اثر و پرمخاطب برگزار می شوند و خرسندیم که می توانیم فرصتی را در این رویدادها فراهم کنیم که بتوانیم استعدادهای خوبی را کشف کنیم.

در ادامه مراسم ضمن رونمایی از پوسترهای سه جشنواره فانوس، رنگ خدا و شعر دفاع مقدس، حسن صمدی به عنوان دبیر هنری جشنواره فانوس و رضا نیکوکار به عنوان دبیر ادبی بیست و پنجمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت، حکم خود را به مدت یک سال دریافت کردند.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت شرکت در هفتمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس می‌توانند تا ۳۱ مرداد آثار خود را در قالب هنر‌های نمایشی، تجسمی، فیلم و سریال، موسیقی و سرود، رادیویی و بخش ویژه دانش‌آموزی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
شاعران نیز فرصت دارند تا ۳۱ شهریور اشعار خود را به دبیرخانه بیست و پنجمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس بفرستند.

هنرمندان هم می بایست آثار هنری خود را تا ۲۵ شهریور جهت شرکت در دومین رویداد استانی «رنگ خدا» ارایه دهند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران