پرداخت ماهانه غرامت دستمزد ایام بارداری ( مرخصی زایمان )
پرداخت ماهانه غرامت دستمزد ایام بارداری ( مرخصی زایمان )

ره نگار/ از سوی سازمان تامین اجتماعی بخشنامه برای پرداخت ماهانه غرامت دستمزد ایام بارداری (مرخصی زایمان) ابلاغ شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به منظور بهینه سازی فرایندها با رویکرد کاهش مراجعات، افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات غیرحضوری، در بخشنامه ای از سوی معاونت بیمه ای سازمان […]

ره نگار/ از سوی سازمان تامین اجتماعی بخشنامه برای پرداخت ماهانه غرامت دستمزد ایام بارداری (مرخصی زایمان) ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به منظور بهینه سازی فرایندها با رویکرد کاهش مراجعات، افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات غیرحضوری، در بخشنامه ای از سوی معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، پرداخت ماهانه غرامت دستمزد ایام بارداری ( مرخصی زایمان) به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.

در بخشنامه صادر شده از سوی مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد واحدهای اجرایی این سازمان پس از ارائه درخواست و ارسال مدارک دریافت کمک بارداری (مرخصی زایمان) از سوی بیمه شده و به محض ارسال لیست حق بیمه مربوطه با رعایت ضوابط مقرر در بند ۹ ماده ۲ و ماده ۶۷ قانون تامین اجتماعی نسبت به صدور سند پرداخت مرخصی زایمان به صورت ماهانه اقدام و این فرایند را تا پایان مدت مرخصی زایمان ادامه دهند‌.
شایان ذکر است پیش از این به درخواست بیمه شده ، پرداخت غرامت ایام بارداری در دوره های چندماهه یا در اتمام زمان مرخصی زایمان پرداخت می گردید.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی استان گیلان