پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه ای
پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه ای

ره نگار/ استاندار گیلان گفت: بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت سال گذشته برای ایجاد اشتغال به متقاضیان فنی و حرفه‌ای پرداخت شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ارسلان زارع، استاندار گیلان در آستانه هفته ملی مهارت، صبح امروز به نقش اساسی و مؤثر آموزش در تقویت مهارت و زمینه‌سازی […]

ره نگار/ استاندار گیلان گفت: بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت سال گذشته برای ایجاد اشتغال به متقاضیان فنی و حرفه‌ای پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ارسلان زارع، استاندار گیلان در آستانه هفته ملی مهارت، صبح امروز به نقش اساسی و مؤثر آموزش در تقویت مهارت و زمینه‌سازی برای اشتغال اشاره کرد و گفت: گیلان از ۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با امکانات زیرساختی مناسب و مربیانی ماهر برخوردار است.

او با اشاره به بازدید امروز خود از مراکز مختلف آموزش فنی و حرفه‌ای در رشت افزود: مرکز آموزش و ارزیابی آنلاین یکی از بخش‌های مورد بازدید بود که علیرغم محدودیت‌های کرونایی به عنوان یک فرصت در مسیر توسعه دولت الکترونیک محسوب می‌شود.

استاندار گیلان به سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی برای ساخت دهکده کودک اشاره کرد و اظهار داشت: از ظرفیت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک برای توسعه و فرهنگ سازی به‌ویژه در حوزه کودکان نیز با انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌ها استفاده شده است.

زارع ادامه داد: آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای با حمایت‌های دولت از طریق تسهیلات بانکی و نهاد‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و نیز صندوق کارآفرینی امید از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاییان پشتیبانی می‌کند.

او یادآور شد: به واسطه حمایت‌های دولت در سالیان اخیر شاهد دستاورد‌های خوبی در صنعت بافت فرش و تابلو فرش، رشتی دوزی و سایر صنایع دستی و رضایتمندی در فروش بوده ایم.

استاندار گیلان تصریح کرد: دولت در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه‌ای که اشتغال ایجاد کنند، پرداخت کرده است.

  • نویسنده : مریم عباسی زاده لاله
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران