ره نگار/همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) 72 دیگ آش نذری با کمک خیرین زیر نظر ستاد ضیافت فاطمی بخش سنگر پخت و بین افراد کم برخوردار این بخش توزیع شد.

ره نگار/همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ۷۲ دیگ آش نذری با کمک خیرین زیر نظر ستاد ضیافت فاطمی بخش سنگر پخت و بین افراد کم برخوردار این بخش توزیع شد.

عباس فاخته در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ با تسلیت سالروز شهادت بی بی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) از پخت ۷۲ دیگ آش نذری در بخش سنگر خبر داد و اظهار کرد: این حرکت کاملا مردمی دومین سالی است که تحت «ستاد ضیافت فاطمی سنگر»، پخت آش را به صورت سازماندهی شده در راستای ترویج فرهنگ فاطمی، انجام می دهد.

مسئول اجرایی ستاد ضیافت فاطمی سنگر با اشاره به اینکه سال گذشته برای اولین بار ۶۰ دیگ آش پخت شده بود افزود: امسال با کمک مردم خیر و ولایتمدار، ۷۲ دیگ آش در سطح ۴۰ روستای بخش سنگر با کمک های مردمی پخت و بین افراد کم برخوردار همان روستا توزیع شد.

وی تصریح کرد: به دلیل عدم تجمع مردم در یک مکان، امسال پخت این آش نذری در مساجد، منازل و مکان های عمومی مانند مدارس اجرا شد.

فاخته با بیان اینکه علاوه بر کمک های نقدی، خیرین مقادر قابل توجه ای گوشت، حبوبات، سبزیجات و… را برای پخت آش اهدا کردند گفت: این کمک ها بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان بود که در حساب خیریه صاحب الزمان(عج) جمع آوری شد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی این ستاد، در هر روستا یک تا سه خیر نقش اصلی را برعهده داشتند و برای تدارک، تهیه و پخت هر دیگ آش یک کیلویی، حدود ۱۵ نفر پای کار بودند.

فاخته از استقبال خوب دانش آموزان، والدین، مدیران و معلمان آنان از این طرح خبر داد و اذعان کرد: با کمک دانش آموزان و خانواده هایشان ۱۲ دیگ آش در مدارس این بخش پخت و توزیع شد.

وی ضمن قدردانی از پشتیبانی امام جمعه سنگر، میزبانی از ۲ شهید گمنام تازه تفحص شده در مسجد جامع سنگر را از جمله برنامه های جانبی این ضیافت عنوان کرد و ادامه داد: همزمان با مراسم صبح شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، پذیرایی صبحانه در مسجد جامع سنگر همراه با اقامه نماز جماعت صبح برگزار شد.

وی اضافه کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری که «ایام فاطمیه را مانند عاشورا برگزار کنید» پیوست فرهنگی را در مکان هایی که پخت آش انجام می شد مانند مراسم روضه، توسل و مداحی داشتیم که امیدواریم مورد توجه خانم فاطمه زهرا(س) و فرزندش ولی عصر(عج) قرار گرفته باشد.

 

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران