پایش و غربالگری بیش از ۷۰۰ هزار خانوار گیلانی انجام شد
پایش و غربالگری بیش از ۷۰۰ هزار خانوار گیلانی انجام شد

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از پایش و غربالگری بیش از ۷۰۰ هزار خانوار با اجرای طرح محله و خانواده ‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از […]

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از پایش و غربالگری بیش از ۷۰۰ هزار خانوار با اجرای طرح محله و خانواده ‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از ششم آذر ماه سالجاری در مناطق تحت پوشش دانشگاه به اجرا در آمد و همچنان تداوم دارد، خاطر نشان کرد: در قالب این طرح، تیم های حمایتی، رهگیری، مراقبتی و نظارتی فعال و به صورت محله محور و خانه به خانه در مسیر کنترل ویروس کرونا تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: در قالب این برنامه، ۲۰۶۲ تیم حمایتی، ۹۸۷ تیم رهگیری، ۲۶۳ تیم مراقبتی و  ۱۸۶ تیم نظارتی با همکاری بسیج جامعه پزشکی، سازمان بسیج مستضعفان ، هلال احمر و سایر نهادهای مرتبط تشکیل شده است.

 دکتر حیدراده، کاهش آمار ابتلا و بستری ناشی از کرونا را  مهمترین دستاورد این طرح در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و اذعان داشت: بیش از ۷۰۰ هزار خانوار در استان با اجرای طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل کرونا به شیوه محله و خانواده محور از ششم آذر تاکنون از نظر بیماری کووید ۱۹ مورد ارزیابی و غربالگری قرار گرفته اند.

 دکتر حیدرزاده با بیان اینکه حضور داوطلبانه مردم در تمامی برهه‌های زمانی از ابتدای انقلاب تاکنون بی‌نظیر بوده است، خاطرنشان کرد: در ایام بحران کرونا می‌توان با نگرش مثبت، تمرکز بالا و اطمینان دادن به خود و دیگران در نبرد با این ویروس منحوس پیروز شد.

وی استفاده از توان نیروهای مقاومت بسیج و مشارکت های مردمی، اجرای برنامه به شکل محله محور، تکیه بر نظام شبکه بهداشتی، درمانی گسترده و قوی کشور، رعایت موازین کنترل عفونت و حفاظت فردی، بهره مندی از ظرفیت های برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت و …. را از مهمترین اصول اجرای این برنامه عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی با هدف رعایت دستورالعمل های  بهداشتی توسط افراد، کمک به شناسایی و ارجاع به موقع مبتلایان به مراکز درمانی، کمک به رفع موانع قرنطینه، کمک های معیشتی، پیگیری امور شخصی، فراهم آوری خدمات تکمیل درمان و …. از  جمله مواردی است که در این طرح به آن پرداخته می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان