پایان سرقت‌های سریالی سیم برق رشت با کشف ۱۳۵ متر سیم سرقتی
پایان سرقت‌های سریالی سیم برق رشت با کشف ۱۳۵ متر سیم سرقتی
ره نگار/ رئيس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقان حرفه‌ای سیم برق با 9 فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد و گفت: از مخفيگاه اين افراد حدود 135 متر سيم سرقتي كشف شد.

ره نگار/ رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقان حرفه‌ای سیم برق با ۹ فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد و گفت: از مخفیگاه این افراد حدود ۱۳۵ متر سیم سرقتی کشف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سرهنگ “علیرضا حدادی” پیشگیری از وقوع انواع سرقت‌، ایجاد ناامنی روانی برای مجرمان و سارقان در مناطق جرم‌خیز و تقویت احساس امنیت مطلوب در سطح جامعه را از مهمترین اولویت‌‎های مجموعه انتظامی قلمداد کرد و اظهار داشت: مقابله با سرقت و ناهنجاری‌های اجتماعی، عزم همگانی را می‌طلبد.

وی در ادامه با بیان اینکه در پی وقوع چند فقره سرقت سیم برق سریالی از معابر سطح شهرستان رشت طی هفته‌های گذشته، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با پیگیری سرنخ‌های به دست آمده از صحنه‌های سرقت دریافتند که این سرقت‌ها در نیمه‌‎های شب صورت گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در ادامه به شناسایی هویت ۲ سارق این پرونده‌ها با استفاده از شگردهای فنی و پلیسی اشاره کرد و گفت: این افراد با هماهنگی قضائی در شهرستان رشت دستگیر شدند.

این مقام انتظامی از اعتراف سارقان سابقه‌دار به ۹ فقره سرقت سیم برق خبر داد و با اعلام اینکه حدود ۱۳۵ متر سیم برق سرقتی و مقادیری تجهیزات فشار قوی برق از مخفیگاه این افراد کشف شد، تصریح کرد: سارقان ۳۳ و ۳۴ ساله پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ حدادی در پایان با تاکید بر حذف زمینه‌های وقوع جرم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرایم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.

  • منبع خبر : پلیس گیلان