پاسداشت دکتر محمد معین، تجلیل از سرمایه و فرهنگ لایزال زبان و ادبیات فارسی است
پاسداشت دکتر محمد معین، تجلیل از سرمایه و فرهنگ لایزال زبان و ادبیات فارسی است
ره نگار/ثقتی با بیان اینکه تجلیل از مقام دکتر معین تجلیل از یک شخصیت، نام و یک اسم نیست گفت: تجلیل و پاسداشت از دکتر محمد معین، تجلیل از سرمایه، گنج زبان، ادب فارسی و تجلیل از فرهنگ لایزال زبان و ادبیات فارسی است.

ره نگار/ثقتی با بیان اینکه تجلیل از مقام دکتر معین تجلیل از یک شخصیت، نام و یک اسم نیست گفت: تجلیل و پاسداشت از دکتر محمد معین، تجلیل از سرمایه، گنج زبان، ادب فارسی و تجلیل از فرهنگ لایزال زبان و ادبیات فارسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_  رضا ثقتی_ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آیین بزرگداشت استاد معین که در آستانه اشرفیه برگزار شد، اظهار کرد: چنین جلسه ای بسیار عزیز، ارزشمند و باشکوه است، جلسه ای که به پاسداشت یک عمر مجاهدت یکی از عالمان و فرزانگان این قطعه از گیلان همیشه سرافراز، برگزار شده است.

وی افزود: ۵۲ سال است که این قطعه از خاک سرزمین همیشه باصفا و سرسبز آستانه اشرفیه، دکتر محمد معین را چون دری گرانبها و چون الماسی ارزشمند و همچون یک گنج لایزال در آغوش خود گرفته است.

ثقتی بیان کرد: این قطعه از خاک و فضای معنوی و آسمانی باید شهادت بدهد که چه فکرها و چه اندیشه هایی در راستای پاسداشت زبان و ادب فارسی این جا ملجا و مورد انگیزش قرار گرفته و چه عزم هایی در اینجا با روح بلند دکتر محمد معین برای مجاهدت در راستای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی، عهد بسته شده است.

وی گفت: تجلیل از مقام دکتر معین، تجلیل از یک شخصیت، نام و یک اسم نیست بلکه باورم این است که تجلیل و پاسداشت از دکتر محمد معین، تجلیل از سرمایه، گنج زبان، ادب فارسی و تجلیل از فرهنگ لایزال زبان و ادبیات فارسی است.

ثقتی تصریح کرد: بر ما است که این رویکرد و رویدادها را مثل همیشه پاس و بزرگ نگاه داریم.

وی در ادامه، خاطر نشان کرد: مردم آستانه اشرفیه ثابت کرده اند که به درستی این سرزمین مملو از چهره های بزرگ و مفاخر فرهنگی و هنری است، چهره هایی که هر کدام نام آستانه اشرفیه را در اطلس ایران زمین برافراشته دارند.

ثقتی با اشاره به حضور استاد «آستانه» که در جمع حاضرین بود، از وی به عنوان یکی از اعضای مفاخر در حوزه نمایش کشور یاد کرد و گفت: خوشحالیم که افتخار میزبانی از«مهدخت معین» فرزند برومند استاد محمد معین را در چنین مراسمی داریم.

وی با ابراز خرسندی از اینکه این روز عزیز و بزرگ به نام محمد معین گره خورده است گفت: سال های سال است که مردم فرهنگ دوست آستانه اشرفیه در این مکان جمع می شوند و یاد عزیز و ارزشمند استاد معین را زنده نگه می دارند.

ثقتی که حامل پیام دکتر«اسماعیلی» وزیر ارشاد بود، بیان کرد: بنا بود جناب وزیر در این مراسم حضور داشته باشند که بخاطر تداخل در برنامه ها میسر نشد.

وی برگزاری این مراسم را با همت فرمانداری، شورای شهر، شهرداری و اداره ارشاد شهرستان عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: چنین بزرگداشت هایی قدمی رو به جلو باشد تا چنین الگوها و اسوه ها را بیش از پیش به نسل جوان، فرهنگ دوستان، فرهیختگان و دانشجویان عزیزی که به دنبال یک الگو و شخصیت ارزشمند هستند بشناسانیم.

ثقتی با اشاره به اینکه مردم آستانه همیشه و در همه ادوار در تمام رویدادها و مناسبت ها پای مفاخر خود هستند، از مراسم بزرگداشتی که ماه گذشته در بارگاه سلطان سید جلال الدین اشرف برای آیت الله امینیان به عنوان یکی از علمای این شهر برگزار شد یاد کرد و گفت: در آن مراسم نیز تا چشم کار می کرد مملو از جمعیت بود.

وی اذعان کرد: هرچقدر از غنای فرهنگی این شهر گفته شود کم است و همواره خدا را به واسطه داشتن چنین سرمایه های معنوی شاکر هستیم.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران