پارکینگ عمومی در رشت احداث می‌شود/ احداث ایستگاه جدید اتوبوس در رشت تسریع شود
پارکینگ عمومی در رشت احداث می‌شود/ احداث ایستگاه جدید اتوبوس در رشت تسریع شود
ره نگار/ رئیس شورای شهر رشت با اشاره به لایحه تملک چهار قطعه زمین در خیابان نواب رشت گفت: با توجه اینکه شهرداری چند قطعه زمین دیگر در این قسمت از شهر دارد، قصد داریم نسبت به احداث پارکینگ عمومی در این بخش از شهر اقدام کنیم.

ره نگار/ رئیس شورای شهر رشت با اشاره به لایحه تملک چهار قطعه زمین در خیابان نواب رشت گفت: با توجه اینکه شهرداری چند قطعه زمین دیگر در این قسمت از شهر دارد، قصد داریم نسبت به احداث پارکینگ عمومی در این بخش از شهر اقدام کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمدحسین واثق کارگرنیا ظهر امروز در نودونهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم و مردم قدرشناس رشت همچون دیگر مردمان جهان اسلام با حضور در راهپیمایی پرشکوه اربعین در کربلای معلی و یا در سطح شهر به برپایی عزای حسینی پرداختند و یقینا پیاده روی اربعین راهگشا برای امورات دنیوی و معنوی انسان‌ها است.

وی با خسته نباشید به تمامی افرادی که در برپایی عزای حسینی در اربعین مشارکت داشتند، افزود: به اعضای موکب خدام العتره شهرداری رشت که طی این ایام با شوری وصف ناپذیر، خالصانه برای ارائه خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) تلاش کردند خدا قوت می‌گویم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به هفدهم شهریور مصادف با جمعه سیاه اشاره کرد و گفت: در هفدهم شهریور سال ۵۷ تعداد بسیاری از هموطنان ما توسط رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند و این اقدام چهره این رژیم را بیش از پیش برملا و در نهایت در بهمن ماه همان سال پیروزی انقلاب رقم خورد.

✔️ احداث ۱۰۳ ایستگاه جدید اتوبوس در رشت

وی با اشاره به احداث ایستگاه‌های جدید اتوبوس در رشت تصریح کرد: بر اساس قرار داد منعقد شده، قرار بود ۱۰۳ ایستگاه اتوبوس جدید طی ۶ ماه در سطح شهر احداث شود اما متاسفانه با گذشت حدود ۶ ماه فقط یک ایستگاه جدید اتوبوس در مقابل سازمان احداث شده است و مابقی ایستگاه‌ها به حال خود رهاشده است.

کارگرنیا با تاکید بر تسریع بخشیدن به اجرای این پروژه افزود: این گونه عملکردها و کم کاری‌ها موجب می‌شود تا شهروندان نسبت به اعضای شورا بی‌اعتماد شوند و وقتی پیمانکار نسبت به تعهداتش بی‌توجه است، شهرداری باید با وی برخورد کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با انتفاد از نحوه انعقاد قراردادها در شهرداری رشت بیان کرد: متاسفانه به کرار مشاهده می‌شود که برخی از افراد به جای اینکه حامی منافع شهر و شهروندان باشند منافع طرف مقابل قرار داد را تامین می‌کنند و چنین اقداماتی قابل پذیرش نیست و یقینا عواقبی به همراه دارد.

کارگرنیا با تاکید بر بررسی نحوه قرارداد ایستگاه‌های اتوبوس و دوچرخه‌هایی که قرار بود به منظور استفاده در لاین دوچرخه سواری در سطح شهر مورد استفاده قرار بگیرد، افزود: نماینده شورا در حوزه بررسی مصوبات شورا این دو موضوع را بررسی کند و نتیجه آن را در جلسه هفته آینده به اطلاع شورا برساند.

وی با اشاره به لایحه شهرداری رشت مبنی بر تملک چهار قطعه زمین در خیابان نواب رشت بیان کرد: شهرداری رشت در این قسمت از شهر چند قطعه زمین در اختیار دارد و شهرداری رشت طی لایحه‌ای تقاضای تملک چهار قطعه زمین دیگر با هدف ایجاد پارکینگ عمومی را در این قسمت از شهر مطرح کرده است.

اعضای شورای رشت با تملک چهار قطعه زمین با هدف ایجاد پارکینگ عمومی در شهر موافقت کردند.

✔️خدمت به همنوعان تحت نگاه خاصه امام حسین (ع)

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از تمامی اعضای موکب شهرداری رشت که در کربلای معلی پذیرای زائران امام حسین (ع) بودند تشکر می‌کنم، اظهار کرد: موکب خدام العتره شهرداری رشت واقعا در آن شرایط سخت زحمات فراوانی متحمل شدند که عاشقانه و فقط برای کسب رضای الله بود.

سید حسین رضویان با بیان اینکه در ایام اربعین به واسطه ازدیاد جمعیت انجام آداب زیارت با مشکلاتی همراه است، افزود: هر فردی که در این بازده زمانی در آن موقعیت جغرافیایی قرار می‌گیرد، تحت تاثیر نگاه خاصه امام حسین (ع) بر مهرشان برای خدمات به دیگر همنوعان افزوده می‌شود.

اجرای برنامه توسط ابوذر روحی در موکب خدام العتره شهرداری رشت
عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به برپایی باشکوه راهپیمایی بزرگ اربعین اظهار کرد: به همراه برخی از همکاران شورایی و شهردار رشت در راهپیمایی بزرگ اربعین در کربلا حضور داشتم و نائب الزیاره تمامی شهروندان عزیز رشت بودم.

هادی رمضانی به خدمات گسترده موکب خدام العتره شهرداری رشت در کربلای معلی اشاره کرد و گفت: برنامه‌های موکب شهرداری رشت در سرزمین عراق با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و با برنامه ریزی‌های از پیش انجام شده، ابوذر روحی مداح شناخته شده ایرانی در موکب خدام العتره شهرداری رشت به اجرای برنامه پرداخت و اجرای برنامه‌های فرهنگی، خدمات درمانی و غیره از دیگر اقدامات این موکب طی این ایام بود.

وی با تاکید به اینکه در این ایام تمامی افراد با خلوص نیت برای خدمات‌رسانی به زائرین اباعبدالله در تلاش هستند افزود: موکب خدام العتره شهرداری رشت در ارتباط با اسکان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) به نحو شایسته‌ای عمل کرد و برنامه‌های دیگری برای موکب در دست برنامه ریزی است که ان شاا پس از تصویب نهایی اعلام همگانی میکنیم.

✔️برنامه ریزی برای ارائه خدمات بیشت توسط موکب خدام العتره شهرداری رشت

شهردار رشت نیز در این جلسه با قدردانی از خدمات اعضای موکب خدام العتره شهرداری رشت اظهار کرد: گرمای شدید در کربلا واقعا طاقت فرسا بود اما اعضای موکب عاشقانه برای پذیرایی از زائرین اباعبدالله الحسین (ع) ساعت‌ها در گرمای شدید مشغول پخت و توزیع غذا بودند.

رحیم شوقی با بیان اینکه موکب شهرداری رشت به نحو احسن از عهده وظایف محوله در کربلا برآمد افزود: برای سالهای آتی نیر برنامه ریزی‌هایی داریم که ان شاا پس از طرح و تایید اجرایی می‌کنیم.

✔️ رشت بدون برنامه در حال بزرگ شدن است

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توفیق حضور در سفر اربعین را داشتم، اظهار کرد: در این سفر دیدم که اگر با خدا معامله کنیم خدا جواب خیر به ما می‌دهد و اینکه پس از گذشت قرن‌ها هنوز یاد امام حسین (ع) با عزت گرامی داشته می‌شود تاییدی بر این مهم است.

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه بسیاری از افراد برخی از کارها را حتی در منازل خود انجام نمی‌دهند اما به عشق امام حسین (ع) و با هدف خدمت به زائرین ابا عبدالله (ع) هر خدمتی را عاشقانه انجام می‌دهند، افزود: امیدوارم در سال آینده با برنامه‌های بهتر، خدمات بیشتری نیز ارائه کنیم.

وی با مخاطب قرار دادن شهردار رشت بیان کرد: در حوزه عمرانی خدمات خوبی در سطح شهر در دست انجام است و از شهردار رشت انتظار داریم که در حوزه شهرسازی نیز با برنامه ریزی‌های بهتری اقدام شود.

عباس نژاد با اشاره به اینکه باید در حوزه شهرسازی برای رشت برنامه ریزی شود، افزود: متاسفانه در برخی از مناطق شهرداری، هیچ رقابتی در حوزه شهرسازی انجام نمی‌شود و شهر بدون برنامه ریزی در حال بزرگ شدن است.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه احداث ایستگاه‌های جدید اتوبوس به سازمان حمل و نقل واگذار شده بود، اظهار کرد: از ریاست شورا تقاضا دارم که این موضوع را در قالب تذکر به سازمان اجرایی اعلام کند.

سید حسین رضویان با بیان اینکه واحد حقوقی شهرداری رشت باید پیرامون انعقاد قرار دادها پاسخگو باشد، افزود: واحد حقوقی پاسخ دهد که چگونه قرار دادها را منعقد می‌کند که با کوچکترین چرخش همه چیز بر علیه شهر و شهرداری می‌شود.

✔️انتقاد عضو شورا از عملکرد واحد حقوقی شهرداری رشت

محسن سماکچی یکی از اعضای شورای رشت با انتقاد از عملکرد واحد حقوقی شهرداری رشت اظهار کرد: چگونه است که در اکثر این قرار دادها شهرداری رشت بازنده است و چرا کارشناسان واحد حقوقی در زمان انعقاد قرار دادها نسبت به منافع شهر و شهرداری توجه کافی ندارند.

همچنین محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای شهر رشت به زمان برگزاری جلسات شورای رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه به واسطه گرمای شدید هوا و صرفه جویی در مصرف برق، برگزاری زمان جلسات شورا در نیمه اول سال به صبح‌ها موکول کرده بودیم، برای نیمه دوم سال مجددا رای گیری می‌کنیم.

گفتنی است، با موافقت اعضای شورا جلسات علنی صحن شورای در همان زمان صبح ساعت ۹ برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران