وقف الگو و احسانی ماندگار در اشاعه فرهنگ انفاق است/ شهرستان شفت ۲۲ موقوفه و ۷۵۰ رقبه دارد
وقف الگو و احسانی ماندگار در اشاعه فرهنگ انفاق است/ شهرستان شفت ۲۲ موقوفه و ۷۵۰ رقبه دارد
ره نگار/ سید محمد میر مظفری با بیان اینکه امامزاده ابراهیم و اسحاق دو بقعه شاخص شهرستان محسوب می‌شوند اظهار داشت: شهرستان شفت ۲۲ موقوفه و ۷۵۰ رقبه دارد.

ره نگار/ سید محمد میر مظفری با بیان اینکه امامزاده ابراهیم و اسحاق دو بقعه شاخص شهرستان شفت محسوب می‌شوند اظهار داشت: این شهرستان ۲۲ موقوفه و ۷۵۰ رقبه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران – فاطمه لطیفی: رییس امور اوقاف شهرستان شفت به مناسبت هفته وقف طی یک نشست خبری با تبریک هفته وحدت سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص)، وقف را یکی از سنت های حسنه و ماندگار اسلام دانست و بر ترویج این حرکت خداپسندانه تاکید کرد.

میرمظفری با بیان اینکه وقف الگو و احسانی ماندگار در اشاعه فرهنگ انفاق است افزود: نیکوکاران و خیرین به اندازه وسع و نیتی که دارند وقف را بجا می آورند و شاهد برکات آن در زندگی خود هستند.

وی با گرامیداشت هفته وقف، به برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه، برپایی محفل انس با قرآن، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، نشست با فرماندار، بخشدار مرکزی شهرستان و بخشدار بخش احمد سرگوراب و همچنین دیدار با اصناف اشاره کرد و از آن‌ها بعنوان مهمتربن برنامه های این هفته یادکرد.

رئیس امور اوقاف شهرستان شفت در خصوص فعالیت های وقفی این شهرستان گفت: شهرستان شفت دارای ۳۲ بقعه است که دو امامزاده ابراهیم و اسحاق شاخص ترین بقعه آن محسوب می شوند و همچنین تعداد موقوفات در این شهرستان ۲۲ موقوفه، ۷۵۰ رقبه ( ۲۵۰ رقبه فعال) و ۱۶۵ مسجد می باشد.

وی تصریح کرد: درآمد موقوفات در شهرستان شفت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان بوده که‌ بر اساس اجرای نیات واقف هزینه می شود‌.

میرمظفری به فعالیت های فنی و عمرانی جهت بازسازی و تعمیرات بقاع متبرکه شهرستان شفت اشاره کرد و خواستار کمک و حمایت خیرین و مردم نیکوکار در این امر شد.

وی همچنین در ادامه با تاکید بر فرهنگ سازی و ترویج این سنت پربرکت به تشریح عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت از ابتدای سال جاری پرداخت.

این مسئول اظهار داشت: با شروع سال نو طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه همزمان با سراسر کشور در دو بقاع شاخص شهرستان (امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق ) با حضور و همراهی روحانیون مقیم در راستای اشاعه توسعه جایگاه وقف اجرا گردید.

رئیس امور اوقاف شفت افزود: در ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی را به مدت یک ماه با همراهی مبلغین فرهنگی در خدمت مردم شریف این شهرستان بودیم.
وی همچنین از اجرای طرح نشاط معنوی بعنوان برجسته ترین برنامه اوقاف شهرستان طی سه ماهه تابستان ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان نام برد.

میرمظفری اضافه کرد: طرح یاس نبوی در دهه فاطمیه، توزیع بسته های معیشتی به محرومان در قالب طرح قرار دوازدهم و برپایی دوره های سبک زندگی اسلامی از دیگر برنامه های اداره اوقاف شهرستان شفت بوده که در سال جاری اجرایی شد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان شفت از ۴۰۰ فعال در حوزه قرآن بهره مند است گفت: در طول سال،  اجرای کلاس های حفظ، ترتیل و تفسیر قرآن همچنان به قوت خود باقی است.

رییس امور اوقاف شهرستان شفت همچنین در پایان با تاکید بر گسترش و اشاعه این سیره نبوی و روحانی از همه آحاد و خیرین خواست تا در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران