وقتی که آسمان رشت در هوای مشهد نفس کشید
وقتی که آسمان رشت در هوای مشهد نفس کشید
ره نگار/ در استقبال مردمی از کاروان زیر سایه خورشید که از میدان صیقلان تا حرم فاطمه اخری(خواهر امام رشت) انجام شد، گویا اینچنین بود که آسمان رشت در هوای مشهد نفس میکشد.

ره نگار/ در استقبال مردمی از کاروان زیر سایه خورشید که از میدان صیقلان تا حرم فاطمه اخری(خواهر امام رشت) انجام شد، گویا اینچنین بود که آسمان رشت در هوای مشهد نفس میکشد…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ اینروزها جشن های مردمی میلاد امام رضا(ع) تحت عنوان کاروان زیر سایه خورشید در طول دهه کرامت همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز در حال برگزاری است.

در این مراسم معنوی که امروز از میدان صیقلان تا حرم خواهر امام رشت برگزار شد هر یک از حاضران با یک شاخه گل به استقبال خادمان حرم رضوی آمدند.

استقبال پر شور رشتوندان مومن و ولایتمدار از کاروان خدام رضوی (زیر سایه خورشید) همچون گذشته نشان از ارادت و علاقه مندی این مردم غیور از خاندان اهل بیت(ع) داشت.

شوق زیارت حرم علی بن موسی الرضا(ع) در دل این گیل زنان و گیل مردان موج میزد و این چنین به رسم ادب و مهمان نوازی با چشمانی تر شده از شوق وصال به استقبال خادمان بارگاه ملکوتی آمده بودند.
و استقبال دهه نودی های گیلان از کاروان زیر سایه خورشید در رشت، گویا حاوی پیامی معنادار برای آنانی بود که می پندارند جوانان سرزمین ایران از باورها و اعتقادات دینی دور شده اند…

به چشم دیده می شد که آسمان رشت در هوای مشهد نفس کشید و چه نیکو اقدامی که حضور خدام رضوی در دهه کرامت، در شهرها و استان های مختلف، فرصتی برای زیارت از راه دور زائران و دلدادگان امام هشتم(ع) را فراهم کرده است.

کسانی که به فیض زیارت نائل شدند بدون شک هر کدامشان نجوایی با امام مهربانی ها داشتند و دارند…

وقتی پرچم بارگاه برادر به حرم امن خواهرش فاطمه اخری رسید، آسمان رشت به یمن قدم خادمان برادر به حال و هوای مشهد تبدیل شد و کبوتران پروازشان تا اوج دلبری بالا گرفت.

شنیدن صدای نقاره های حرم شوق دیدار را دو چندان کرد و هر زائر با شاخه ای گل قدردانی از این حضور را اثبات می کرد.

تمامی این زحمات که از سوی خادمیاران کانون خدمت رضوی شهرستان رشت در حال انجام است خاطره ای شیرین و دل انگیز از یک سفر معنوی را برای یک «زائر بارانی» به وجود آورد.

اما وقتی داستان این کاروان را در جشن ازدواجی که در ادامه دیدارهای مردمی خدام رضوی در استان گیلان با حضور کاروان زیر سایه‌ی خورشید در گیلان برگزار شد می شنوی که چگونه با تبرک پرچم حرم، عروس نیازمند گیلانی راهی خانه بخت شد دلم به مهربانی و بزرگی این خاندان بیشتر گرم می شود.

وقتی می شنوی اینروزها «امن یجیب» بیمارانی که با توسل به پرچم بارگاه امام هشتم(ع) به گونه ای دیگر امیدوار بر شفای درد خود شدند و همراه کادر درمان به فیض زیارت نیابتی هشتمین امام رئوف، امام علی بن موسی الرضا(ع) رفتند دلت قرص میشود از این همه توجه…

حتی پرچم این بارگاه رئوف به آسایشگاه سالمندان و معلولین برده شد و آنان که توان پیمودن راه دور را نداشتند، دیدارشان به پرچم حرم نزدیک شد و یک دل سیر بر دیده گذاشتند و زیارت کردند.

حتی در خوابگاه دانشجویی، حتی حضور در جمع پاکبانان زحمتکش، در دیدار با خانواده معظم شهدا و… این کاروان می رود تا نقطه صفر مرزی گیلان تا انتهای آنچه دلت می خواهد و ذهنت تصور می کند.
این آقا، آقای بزرگیست، گرچه خودش غریب، خواهرانش غریب و زائرانش غریبند اما با تحفه ای غیرمنتظره، با حضوری بی خبر، با کاروانی آرام آرام می آید و در کوچه و خیابان شهر ما مشهدی بزرگ برپا می کند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران