ورزشکاران همچون شهدا، افتخارآفرین و بانی غرور ملی هستند
ورزشکاران همچون شهدا، افتخارآفرین و بانی غرور ملی هستند
ره نگار/ پولادگر گفت: ورزشکاران همچون شهدا افتخار آفرین و بانی غرور ملی هستند. 

ره نگار/ پولادگر گفت: ورزشکاران همچون شهدا افتخار آفرین و بانی غرور ملی هستند.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد پولادگر_ معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در یادواره ۳۶۰ شهید ورزشکار استان و شهدایی که در اسارت به شهادت رسیدند که امروز (پنج شنبه، ۲۶ مرداد) به صورت همزمان در گلزار شهدای رشت برگزار شد گفت: این شهدا نیستند که نیاز دارند ما از آنها یاد کنیم بلکه، این ما هستیم که نیازمند این می باشیم که اسم و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

وی با تاکید بر اینکه، امروز نسل جوان به شدت احتیاج به الگو، اسوه و قهرمانان واقعی دارند افزود: شهدا این قهرمانان واقعی هستند.

پولادگر با توجه به اینکه معتبرترین مدال ورزشی جهان المپیک است که چهار سال بیشتر عمر ندارد، گفت: همه مدال ها و عنوان ها و… عمر و زمان مصرف دارند و تنها آن جایگاهی ماندگار است که در دل مردم نقش ببندد.

وی تصریح کرد: شهدا قهرمان هایی هستند که می توانند در لحظه لحظه زندگی ما چراغ راه باشند.

پولادگر با استناد به تعبیر هوشمندانه رهبری که فرمودند اکنون در جنگ ترکیبی قرار داریم که دشمن برای ما طراحی کرده است، اظهار کرد: دشمن با دام های خوش خط و خالی که پهن کرده جوانان ما را گرفتار خود می کند.

وی اضافه کرد: امروز بیش از گذشته نیازمند راهی هستیم که شهدا و قهرمانان واقعی که سیره زندگی، معاشرت و اخلاقشان خدایی بوده و می تواند برای تک تک جوانان ما سر مشق و الگو باشند، هستیم.

پولادگر با تاکید بر ضرورت حفظ خاطره شهدا و نشر فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: مباد روزی که این یادها از ذهن و قلب ما برود چرا که آنروز روز اضمحلال ما خواهد بود.

وی اذعان کرد: قبل از هر چیز باید بدانیم که شهدای بزرگوار و قهرمانان در چه دامن هایی پرورش یافتند و مسلما و یقینا والدین شهدا اجرشان از شهدا بالاتر است.

پولادگر اضافه کرد: والدین معزز شهدا نه تنها فرزندان ارزشمندی تربیت و فدای اسلام کردند بلکه هنوز در غم فراق عزیزانشان می سوزند و زندگی می کنند، در حالیکه ما غافلیم و گذر زمان این ها را از بین ما می برد و ما از وجودشان محروم خواهیم شد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید وجود ارزشمند خانواده شهدا را دریابیم و حفظ کنیم، گفت: ما امروز به مناسبت حوزه مسئولیتی خود باید بگوییم قهرمان های ورزشی گاهی شرایطی دارند که مهاجرت می کنند اما بدین معنا نیست که به سرزمین خود عرق ندارند.

پولادگر با اشاره به اینکه ورزشکاران باعث و بانی غرور ملی هستند و این یک اصل در جهان است افزود: همانگونه که سربازان هر کشوری در زمانی که جنگ رخ می دهد باعث افتخار و اقتدار ملتند.

وی با اشاره به اینکه در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی با دست خالی و تجهیزات ساده توانستیم از این مرزو بوم و ارزش های اسلامی دفاع کرده و پیروز شدیم افزود: آن دوران کسانی که جانشان را فدا می کردند با کمترین تدارکات در جبهه ها حضور داشتند و از این رو باید گفت شرایط اقتصادی و مادیات باعث ماندگاری نمی شود.

پولادگر تصریح کرد: آنچه که فرزندان ما را با همه کاستی ها و تحریم های ظالمانه دشمن مقاوم و با صلابت با آورده فقط عرق ملی و ریشه ها است.

وی اظهار کرد: شهدا و این قهرمانان ورزشی اسطوره ها و ریشه های یک ملت هستند که در تاریخ کشور به عنوان، شناسنامه آن ملت می درخشند.

پولادگر با تاکید بر اینکه با تک تک این شهدا می توان یک ملت ساخت، بر کم کاری مسئولین و متولیان فرهنگی برای معرفی شهدا به جوانان انتقاد کرد و گفت: آیا سلحشوری را به این نسل جوان منتقل کرده ایم؟ آیا قهرمانان واقعی را می شناسند؟!

وی در ادامه بیان کرد: شهدای ما در هدایت و رهبری نسل حاضر می توانند تاثیر گذار باشند.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران