وبینار ترویج داوطلبانه در حوزه گردشگری برگزار شد
وبینار ترویج داوطلبانه در حوزه گردشگری برگزار شد

ره نگار/  چهاردهمین گردهمایی گروه کاری تشکلهای غیردولتی حامی گردشگری؛ با موضوع ترویج داوطلبانه در حوزه گردشگری به همت فرهنگسرای گردشگری، به صورت وبینار آنلاین با میزبانی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جواد هادی زاده، مسئول اجرایی گردهمایی گروه کاری و مدیرعامل […]

ره نگار/  چهاردهمین گردهمایی گروه کاری تشکلهای غیردولتی حامی گردشگری؛ با موضوع ترویج داوطلبانه در حوزه گردشگری به همت فرهنگسرای گردشگری، به صورت وبینار آنلاین با میزبانی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جواد هادی زاده، مسئول اجرایی گردهمایی گروه کاری و مدیرعامل اولین فرهنگسرای گردشگری کشور در این خصوص اذعان داشت: به انگیزه گرامیداشت روز بین المللی کار داوطلبانه ، گردهمایی مجازی “ترویج کار داوطلبانه در حوزه گردشگری” با حضور مجازی مدیران سمن ها، اعضای گروه کاری تشکلهای غیردولتی حامی گردشگری و توسعه پایدار کشور و علاقه مندان این حوزه برگزار شد.
دکتر هادی زاده افزود: این گردهمایی مجازی با همت تیم فنی و اجرایی فرهنگسرای گردشگری و به حمایت معنوی اداره کل دفتر همکاری ها و توافقهای ملی گردشگری معاونت گردشگری کشور، اداره کل امور مجامع و سازمانهای مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، صندوق کارآفرینی امید کشور به صورت وبینار آن لاین در محل سالن خلیج فارس معاونت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور گردشگری کشور انجام گرفت.
مسئول اجرایی چهاردهمین گردهمایی مجازی گروه کاری تشکلهای غردولتی حامی گردشگری و توسعه پایدار کشور اشاره کرد که در پایان این وبینار، دومین دوره اهدای تندیس ملی کارداوطلبانه در حوزه  گردشکری با حضور مدیران و منتخبان این حوزه اجرا و از پنج فعال برتر کشوری در حوزه های مختلف فعالیتهای داوطلبانه در حوزه گردشگری تجلیل شد.
بابک مغازه ای مسئول هماهنگی گروه کاری در این گردهمایی اعلام نمود که دستاورد این وبینار، ایجاد و شروع به کار دبیرخانه دائمی کار داوطلبانه در حوزه گردشگری می باشد که در آن تلاش خواهد شد تا با جمع آوری مستندات تجربه های زیسته و دانش ضمنی فعالان و کنشگران این حوزه ، مرجعی برای الگوبرداری در انجام کار داوطلبانه در حوزه گردشگری ایجاد گردد تا منبعی ارزشمند و در دسترس جهت  بهره برداری علاقه مندان این حوزه باشد.
 وی اذعان نمود، با توجه به برگزاری دوسال پیاپی اهدای تندیس ملی کارداوطلبانه در حوزه گردشگری به میزبانی اجرای فرهنگسرای گردشگری، این دبیرخانه دائمی نیز با هدایت و توان این هموندان دائمی و با مسئولیت و تلاش آنان ویژه گروه کاری مدیریت و پیگیری خواهد شود.
گفتنی ست، گروه کاری تشکل های غیر دولتی حامی گردشگری و توسعه پایدار کشور از سال ۱۳۹۰ تا اکنون توانسته ست با حضور بیش از هفتاد سمن تخصصی حوزه گردشگری از ۲۳ استان کشور فعالیت خود را در عرصه فعالیتهای مدنی حوزه گردشگری با برگزاری ۱۴ گردهمایی ملی و۱۲ نمایشگاه مشترک که از مصداق ترویج و اقدام کار داوطلبانه در حوزه گردشگری ست ، به عنوان پیشرو، متولی و مرجع فعالیتهای مدنی تخصصی در حوزه گردشگری پایدار کشور معرفی نماید.