واریز علی‌الحساب سه میلیون تومانی متناسب‌سازی به حساب مستمری‌بگیران
واریز علی‌الحساب سه میلیون تومانی متناسب‌سازی به حساب مستمری‌بگیران
ره نگاران/ مدیرکل تامین اجتماعی گیلان از پرداخت مبلغ سه میلیون تومان علی‌الحساب متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان عزیز استان بابت ماه‌های فروردین تا خرداد ماه با رقمی افزون بر 500 میلیارد تومان خبر داد.

ره نگاران/ مدیرکل تامین اجتماعی گیلان از پرداخت مبلغ سه میلیون تومان علی‌الحساب متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان عزیز استان بابت ماه‌های فروردین تا خرداد ماه با رقمی افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تأمین‌اجتماعی استان گیلان؛ کیوان مرتضوی با اشاره به رویکرد دولت مردمی سیزدهم و شهید جمهور در مورد ارتقای معیشت اقشار بازنشسته و مستمری‌بگیر افزود: در استمرار این نگاه و براساس مصوبه‌ای که در هفته گذشته به موجب قانون بودجه به همه صندوق‌های بازنشستگی ابلاغ کرد که سه میلون تومان بابت متناسب‌سازی فروردین تا خرداد به‌صورت علی‌الحساب برای متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان عزیز؛ واریز کنند تلاشهای زیادی بابت تامین منابع ۱۲۶۰۰ میلیارد تومانی این پرداخت برای بیش از ۴ میلیون و دویست هزار مستمری بگیر توسط سازمان انجام پذیرفت.

وی با بیان اینکه به لطف خداوند متعال و با همکاری سازمان برنامه و نظام پولی و بانکی کشور و عزیزانی که در سازمان تلاش کردند، این منابع تأمین شده و طی ساعات آینده مبلغ سه میلیون تومان به حساب همه مستمری‌بگیران و بازنشستگان عزیز سازمان تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خاطر نشان کرد: بعد از این مهم سازمان در تعامل با بازنشستگان عزیز و نمایندگان کانون‌های بازنشستگی، احکام و شرایطی را که به موجب قانون بایستی تطبیق و اجرا نماید جمع بندی خواهد نمود.

کیوان مرتضوی با تاکید براینکه تحقق این امر همزمان با روزهایی که مزین به نام بازنشستگان و در آستانه هفته تامین اجتماعی است انجام می پذیرد اظهار داشت این واریز برای همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران استان گیلان که شامل بیش از ۱۷۲ هزار پرونده مستمری ( در بردارنده ۱۹۱۰۰۰ نفر مستمری بگیر ) میباشد با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

شایان ذکر است، این مبلغ علی الحساب به هر پرونده مستمری بگیر تعلق گرفته و در پرونده های مستمری بگیران چند نفره این رقم سه میلیون تومانی به نسبت سهم افراد پرداخت می‌گردد.

  • منبع خبر : روابط‌ عمومی تأمین‌ اجتماعی گیلان