هیچ گونه خاموشی نوبتی در استان نداریم
هیچ گونه خاموشی نوبتی در استان نداریم
ره نگار/ مهدیزاده از احداث بیش از 285 كیلومتر شبكه فشار ضعیف و متوسط از ابتدای سال تاكنون خبر داد و گفت: هیچ گونه خاموشی نوبتی در استان نداریم. 

ره نگار/ مهدیزاده از احداث بیش از ۲۸۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: هیچ گونه خاموشی نوبتی در استان نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل توزیع برق گیلان ضمن تاکید بر عدم اعمال خاموشی نوبتی بعنوان دستاورد بزرگ صنعت برق، عملکرد ۴ ماهه اول سال این شرکت را ارائه داد.

مهدیزاده خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت های مالی موجود از ابتدای سال تا پایان تیرماه با همت و تلاش مجموعه همکاران توزیع برق گیلان، بیش از ۲۸۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط بصورت زمینی، هوایی و کابل خودنگهدار در کل استان احداث شده است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: از ابتدای سال تا کنون قریب به ۲۰۸۷ اصله پایه فشار ضعیف و متوسط در استان نصب شده است و قریب به ۴۰۰ تیر برق فرسوده چوبی نیز مورد برکناری و تعویض قرار گرفته است.

وی افزود: در کل استان از ابتدای سال و به منظور تقویت ولتاژ برق و رفع ضعف برق ها ، ۱۸۰۲۵ کیلوولت آمپر به ظرفیت پست های برق استان افزوده شده که این موضوع با احداث ۱۲۷ پست هوایی اجرایی شده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۱ هزار و ۵۰ مشترک جدید به مشترکین توزیع برق گیلان افزوده شده است.

وی تاکید کرد: با همراهی مردم شریف استان و برنامه ریزی ها و فعالیت های شبانه روزی انجام شده تاکنون حتی یک دقیقه خاموشی نوبتی در استان گیلان اعمال نشده است و این درحالی است که تا قبل از سال ۱۴۰۱ ، جداول خاموشی نوبتی اعمال و حتی برای برخی مناطق طی سه نوبت در روز اجراء می شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان از مشوق محور بودن طرح های مدیریت مصرف برق همچون سال گذشته خبر داد و گفت: انعقاد تفاهم نامه با مشترکین صنعتی و مصارف سنگین، همکاری و برقراری تفاهم نامه با مشترکین کشاورزی، پایش دقیق مصرف برق ادارات بهمراه کنترل پذیر نمودن مصرف آنان از راه دور با نصب محدود کننده های مصرف، تبلیغات گسترده در حوزه مشوق های مدیریت مصرف برق مشترکین خانگی و… را از جمله فعالیت های اینشرکت برای گذر موفق از پیک بار تابستان یاد کرد.

مهدیزاده از تخصیص پاداش ۲۰ برابری به مشترکین در صورت رعایت الگوی مصرف خبر داد و افزود: قیمت تقریبی هر کیلوات ساعت برق برابر ۱۰۰ تومان می باشد که در صورت رعایت الگو و کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ازای هر یک کیلوات ساعت ۲۰۰۰ تومان تخفیف و پاداش تعلق خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: توزیع برق گیلان در حال حاضر قریب به یک میلیون و ۶۱۲ هزار مشترک در کل استان دارد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان