هیچ پروژه ای بدون موافقت شورا اجرایی نمی شود
 هیچ پروژه ای بدون موافقت شورا اجرایی نمی شود
ره نگار/رئیس شورای اسلامي شهر رشت گفت: مجمع مشورتی در تلاش است تا با مساعدت نمایندگان مجلس موضوع مدیریت یکپارچه شهری را محقق و به تصویب برساند.

ره نگار/رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: مجمع مشورتی در تلاش است تا با مساعدت نمایندگان مجلس موضوع مدیریت یکپارچه شهری را محقق و به تصویب برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا در هشتاد و سومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با قدر دانی از حضور خبرنگاران به منظور پوشش اخبار شورای رشت اظهار کرد: خبرنگاران پل ارتباطی ما بین حوزه مدیریت شهری و شهروندان شریف رشت هستند و از تلاش های این قشر تقدیر و تشکر می کنم.

وی با اشاره سالروز شهادت دو تن از نیروهای آتش نشانی شهرداری رشت در حین انجام ماموریت افزود: امروز سالروز شهادت بهمن عبدی و مهدی مرادی دو تن از نیروهای خدوم آتش نشانی است که در سال ۱۳۷۵ در حین عزیمت به محل ماموریت به شهادت رسیدند و یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر بالاخص این دو شهید گرانقدر را گرامی می داریم.
(اگر از عمرت تنها به میزان دو روز مهلت داده شدی، یک روزش را برای ادب خود اختصاص بده تا برای روز مرگ از آن کمک بگیری) و این تاکیدات به موضوع اخلاق توسط ائمه معصوم (ع) به آن معناست که حُسن خلق و رعایت اخلاق موضوع بسیار مهم و با ارزش است و ان شاا همه ما با رعایت اصول اخلاقی و توجه به آداب انسانی که از ویژگی های اسلام و مکتب تشیع است رضایت خدا را کسب کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی افزود: یقینا در دنیای امروز که ارتباطات در تمامی حوزه ها و موضوعات تاثیر شگرف دارد، روابط عمومی ها به عنوان ویترینی برای عرضه اقدامات هر فرد یا مجموعه ای نقش بسیار مهمی دارند و این روز را به تمامی فعالان حوزه روابط عمومی بالاخص روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری رشت تبریک می گویم و امیدوارم در وظایف محوله با بهره مندی از مفاهیم اخلاقی و اصول حرفه ای سربلند و پیروز باشند.
کارگرنیا به حضور در شصت و هفتمین همایش مجمع مشورتی روسای شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: شعار این دوره مجمع راه حل رفع مشکلات کلانشهرهای کشور بود و اساس این مجمع انعکاس مسائل مشکلات و جمع بندی به منطور ارسال به شورای عالی کشور یا مجلس شورای اسلامی است و ریاست مجمع به عهده دکتر مهدی چمران است .

وی با بیان اینکه بررسی اجرای مدیریت یکپارچه شهری از جمله موضوعات مطرح شده در این دوره از مجمع بود افزود: امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس این مشکل در این دوره از عمر مجلس برطرف شود.

کارگرنیا به بررسی مشکلات حوزه پسماند اشاره کرد و گفت: لازم است بابت اقدامات انجام شده در این باره از استاندار گیلان و نمایندگان مجلس و شهرداران رشت تشکر کنیم و ما در این دوره از عمر شورای رشت با عزمی جدی برای رفع این مشکل در تلاش هستیم و امیدواریم با نگاه ویژه دولت و اختصاص اعتبارات مورد نیاز بتوانیم این دغدغه را برطرف کنیم.

وی با اشاره به بررسی رفع مشکلات حمل و نقل و حفظ هوای پاک در مجمع مشورتی روسای کلانشهرهای کشور تصریح کرد : این موضوع نیز مورد تاکید اعضای مجمع بود و بهره برداری از رودخانه ها و تالاب نیز از دغدغه هایی بود که بنده نیز در این مجمع مطرح کردم و مقرر شد در این باره نیز مکاتبات لازم را انجام دهیم و در حال حاضر د این باره پیرامون رودخانه های رشت و تالاب عینک دغدغه هایی وجود دارد که آن شاا با انجام مکاتبات لازم شاهد به ثمر نشستن این مهم و رفع مشکلات حوزه مدیریت شهری د این باره باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به انتقال زباله پیربازار به کارخانه کودآلی اشاره کرد و گفت: این اقدام نیازمند مصوبه شورای رشت نیست و زباله ها بر اساس روال پیشین خودش به سراوان منتقل می شود و هیئت رئیسه شورا هیچ اقدامی را بدون هماهنگی با دیگر همکاران شورا انجام نمی دهد.

کارگرنیا با اشاره به فعالیت کارخانه کودآلی شهرداری رشت تصریح کرد: احداث کارخانه کودآلی در دوره های گدشته شورا انجام شد و مشکلاتی که در حال حاضر در حوزه این کارخانه رقم خورده است در توان شورا و شهرداری رشت نیست.
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به لایحه ارسالی شهرداری پیرامون احداث سرویس بهداشتی در رشت افزود: فهرست بهای احداث این سرویس بهداشتی در سال ۱۴۰۱ به مبلغ سه میلیاردو چهارصد میلیون تومان بود و حالا در سال ۱۴۰۲ فهرست بهای احداث همان سرویس بهداشتی بالغ بر پنج میلیارد تومان اعلام شده است و این واقعا تعجب برانگیز است.

کارگرنیا با بیان اینکه شهرداری می توانست بسیار زودتر نسبت به ترک تشریفات احداث سرویس های بهداشتی اقدام کند افزود: چرا شهرداری رشت این روند را طولانی کرد که حالا با این افزایش قیمت و تحمیل آن به بیت المال مواجه شویم.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت