هنرمندپروری در گیلان نشانگر وجود فرهنگ و تمدن بالای هنری این خطه است
هنرمندپروری در گیلان نشانگر وجود فرهنگ و تمدن بالای هنری این خطه است
ره نگار/ آئين نکوداشت هنرمندان ذيل سفر هفت بحر هنر با محوريت و مقصد استان گيلان همراه با برگزاري طرح ميلاد و گراميداشت جمعي از اهالي فرهنگ و هنر اين خطه از کشور با حضور مسئولان صندوق اعتباري هنر و جمعي از هنرمندان شاخص و نامدار کشور ازجمله علي نصيريان در تالار مرکزي شهر رشت برگزار شد. 

ره نگار/ آئین نکوداشت هنرمندان ذیل سفر هفت بحر هنر با محوریت و مقصد استان گیلان همراه با برگزاری طرح میلاد و گرامیداشت جمعی از اهالی فرهنگ و هنر این خطه از کشور با حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر و جمعی از هنرمندان شاخص و نامدار کشور ازجمله علی نصیریان در تالار مرکزی شهر رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران – آمنه پرویزی آسیایری: در ادامه طرح تکریم و نکوداشت جایگاه، شأن و منزلت اصحاب فرهنگ و هنرکشور، صندوق اعتباری هنر با عنایت به سیاستگذاری و افق های ترسیم شده خود در راستای حمایت از اهالی فرهنگ و هنر، آئین نکوداشت نامداران استان گیلان را با هدف ارج نهادن به تلاش ها و مجاهدت فرهنگی و هنری این قشر فرهیخته، برگزار کرد.

استاد علی نصیریان در مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر استان گیلان با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم، گفت: زمانی که که با بنده برای حضور در این رویداد بزرگ تماس گرفتند با ذوق و شوق برای قدردانی از کسانی آمدم که چون شمع فروزان می سوزند تا انرژی و ایده و فکرشان را به مردم منتقل کنند.

این هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون تکریم و تجلیل از هنرمندان و نامداران را کاری شایسته و پسندیده عنوان کرد و گفت: این اقدام صندوق اعتباری هنر درواقع تکریم از انسان هایی است که عمری را در راه خدمت به کشور و مردم با زبان هنر سپری کرده اند.

نصیریان درادامه همچنین قدرشناسی از هنرمندان شاخص و پیشکسوت را درسی آموزنده برای نسل جوان هنرمند برشمرد و تصریح کرد: با این اقدام صندوق هنر نسل جوان متوجه خواهد شد که قدردانی برای کار و زحمات آنها وجود دارد هرچند قدرشناس اصلی هنرمندان مردم هستند که هنر و خلاقیت آنان را می بینند و ارزش گذاری می کنند، اما نهادهای فرهنگی هم باید جزو وظایف خودشان بدانند که از این قشر تجلیل کنند.

به گفته وی، خود هنرمند نیز وقتی که خلاقیتش نمود می کند و توسط مردم دیده می شود آنگاه برایش لذت بخش می شود.

نصیریان در ادامه هنر و هنرمند را شناسنامه و هویت یک ملت دانست و گفت: انسان است که هنر را می‌آفریند و هنر بنیان زیبای فرهنگ و تمدن است و سوابق درخشان آنها نیز با معیار هنر شناخته می شود.

این هنرمند نامداران کشور به اشاره به حضور جمع کثیری از هنرمندان شاخص و نامدار در استان گیلان، این مهم را نشانگر وجود فرهنگ و تمدن بالای هنری در این خطه برشمرد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران