همکاری بیش از ۸ هزار نفر برای تامین امنیت انتخابات در گیلان
همکاری بیش از ۸ هزار نفر برای تامین امنیت انتخابات در گیلان
ره نگار/ فرمانده انتظامي استان با اشاره به همکاري 8 هزار و 501 نفر براي تامين امنيت انتخابات در گيلان گفت: حضور پرشور و مشارکت حداکثري مردم در انتخابات به عنوان مظهر نقش آفريني آنها در آينده کشور و تحقق مردم سالاري ديني و جمهوريت نظام و خاري در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

ره نگار/ فرمانده انتظامی استان با اشاره به همکاری ۸ هزار و ۵۰۱ نفر برای تامین امنیت انتخابات در گیلان گفت: حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان مظهر نقش آفرینی آنها در آینده کشور و تحقق مردم سالاری دینی و جمهوریت نظام و خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سردار “عزیزاله ملکی” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس با اشاره به فراهم شدن مقدمات تامین امنیت انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز ۱۱ اسفندماه سالجاری، اظهار داشت: مجموعه انتظامی به عنوان متولی تامین و برقراری امنیت انتخابات با بهره گیری از تجربیات گذشته هیچگونه نگرانی در خصوص تامین امنیت قبل، حین و بعد از انتخابات ندارد.

وی تعداد کل شعب اخذ رأی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را ۲ هزار و ۶۹۰ شعبه اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲ هزار و ۳۱۷ شعبه ثابت و ۳۷۳ شعبه سیار است.

فرمانده انتظامی استان گیلان ضمن تقدیر از همکاری عوامل بسیج و سپاه با مجموعه انتظامی در تامین نظم و امنیت برخی شعب اخذ رأی خاطرنشان کرد: پلیس با برهم زنندگان نظم و امنیت شعبه‌های رای گیری به صورت قاطع و قانونی برخورد می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ۵ هزار و ۵۰۱ نیروی پلیس مسؤولیت تامین و حفظ نظم و امنیت انتخابات را برعهده دارند خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ نیروی سپاه و بسیج نیز در تامین نظم و امنیت شعب اخذ رای با پلیس همکاری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای انجام وظایف ذاتی پلیس در کلانتری‌ها، گشت‌های انتظامی، راه و راهنمایی و رانندگی در روز برگزاری انتخابات نیز اندیشیده شده است اذعان داشت: حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان مظهر نقش آفرینی آنها در آینده کشور و تحقق مردم سالاری دینی و جمهوریت نظام و خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تبلیغات کاندیداهای مورد نظر ۲۴ ساعت قبل از رأی‌گیری ممنوع است گفت: به ستادهای تبلیغاتی کاندیداها در سطح استان گیلان توصیه می‌شود از برگزاری برنامه‌هایی که باعث کندی عبور و مرور و ایجاد ترافیک در سطح معابر به ویژه خیابان‌های اصلی می‌شود خودداری کنند.

سردار ملکی در پایان با تاکید بر اینکه ایجاد هرگونه تجمع، ناهنجاری و راه اندازی کاروان‌های تبلیغات توسط هواداران کاندیداها و تجمع و تبلیغ در محل شعب اخذ رأی اکیداً ممنوع است از شهروندان خواست، هرگونه تخلفات انتخاباتی را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

 

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران